Cibulková vypadla v prvom kole. V Melbourne pokračuje len Kužmová

15.1.2019 11:51

Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Nasadená dvadsaťšestka prehrala s Číňankou Šuaj Čang 2:6, 6:4, 2:6. Ako jediná zo šestice slovenských želiezok postúpila do 2. kola Viktória Kužmová.

Cibulková mala až doposiaľ so Šuaj Čang priaznivú bilanciu 5:0, pričom stratila iba jediný set. V utorok však na disponovanú súperku nestačila. Číňanka hrala rýchlo a agresívne, výborne sa na dvorci pohybovala i returnovala. V prvom sete dvakrát prelomila podanie slovenskej jednotky.

V druhom dejstve Cibulková za stavu 4:4 využila prvý brejkbal v zápase a vynútila si tretí set. V ňom však ťahala za kratší koniec, keď až trikrát stratila servis. Finalistka Australian Open z roku 2014 aj vlani stroskotala v Melbourne hneď na prvej prekážke, keď nestačila na Estónku Kaiu Kanepiovú.