Boli premrznutí a vyčerpaní. Turistov našli po takmer 4 hodinách

TA3 TASR
6.1.2019 10:49

Štvoricu turistov v Malej Fatre hľadali v sobotu večer horskí záchranári. Skupinu sa im po takmer štyroch hodinách pátrania podarilo lokalizovať nad Zajacovou.

Boli premrznutí a vyčerpaní. Turistov našli po takmer 4 hodinách
facebook.com/pg/hzs.sk

Príslušníci Horskej záchrannej služby na svojej oficiálnej webovej stránke informovali, že o pomoc ich požiadal kamarát štvorice turistov. Tí schádzali z Veľkého Kriváňa a poslali mu SMS správu, že sa blížia k Snilovskému sedlu. Nakoľko už bola kabínková lanová dráha odstavená, netrúfli si zísť peši do Vrátnej.

Horskí záchranári požiadali prevádzkovateľa lanovej dráhy o mimoriadne spustenie lanovky, ktorou sa vyviezli do Snilovského sedla. Tam ich však ani po prepátraní okolia nenašli. „S mužmi nebolo možné sa telefonicky skontaktovať. Neodpovedali ani na SMS správy. Do terénu odišli ďalšie skupiny záchranárov, ktorí prehľadávali všetky možné zostupové trasy z Veľkého Kriváňa. Takmer po štyroch hodinách pátrania sa podarilo skupinu lokalizovať nad Zajacovou,“ uvádza sa na stránke s tým, že po náročnom zostupe v ťažkých zimných podmienkach boli premrznutí a vyčerpaní, ale bez zranení. Skupina následne v sprievode HZS zostúpila k terénnemu autu. Tým ich previezli na Dom HZS v Štefanovej. Odtiaľ už pokračovali samostatne.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok