NHL: Arizona podľahla New Jersey po nájazdoch, Pánik bez bodu

5.1.2019 08:54

Hokejisti Arizony v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehrali v zámorskej NHL s New Jersey 2:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Pánik strávil na ľade vyše 15 minút, do štatistík sa zapísal štyrmi trestnými minútami a jednou strelou na bránku súpera. Coyotes doplatili na mizernú efektivitu v presilovkách, keď nevyužili ani jednu z piatich, vrátane 5:3.

Nedarilo sa ani obhajcovi Stanleyho pohára Washingtonu, ktorý prehral V Dallase 1:2 po predĺžení a z víťazstva sa takisto neradoval tretíkrát v sérii. Hrdinom Stars bol útočník Tyler Seguin, autor oboch gólov. Naopak, zdolaní finalisti minulého ročníka Vegas Golden Knights pokračujú v triumfálnom ťažení. Na ľade Anahemiu Ducks uspeli 3:2 a pripísali si piate víťazstvo v rade.

Hrozivú šnúru šiestich neúspechov ukončilo Colorado, ktoré doma deklasovalo New York Rangers 6:1. "Lavínam" pomohla slabá disciplína hostí, z desiatich presilových hier využili tri. Prvá formácia Rantanen, MacKinnon, Landeskog strelila štyri góly.

PITTSBURGH PENGUINS - WINNIPEG JETS 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Maata (M. Pettersson, Guentzel), 15. Cullen (Aston-Reese, J. Johnson), 35. Simon (Malkin), 57. Letang (Crosby, Cullen), brankári: Murray - Hellebuyck, strely na bránku: 33:33, 18.642 divákov

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Ferland (Aho, Williams), 7. Hamilton (McKegg, Mäenalanen), 27. McKegg (Pesce, McGinn), 60. Aho (Slavin) - 36. Bjorkstrand (Werenski, Jones), 37. Panarin (Duclair, R. Murray), brankári: McElhinney - Bobrovskij (29. Korpisalo), strely na bránku: 31:24, 15.346 divákov

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 25. Athanasiou (Hronek), 34. Vanek (Cholowski), 52. Bertuzzi (Nyquist), 65. Larkin (Hronek) - 18. Subban (Ekholm, Grimaldi), 24. C. Smith (Ellis, Josi), 59. R. Johansen (Jarnkrok), brankári: Howard - Rinne, strely na bránku: 39:30, 19.515 divákov

DALLAS STARS - WASHINGTON CAPITALS 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 14. Seguin (Faksa, Radulov), 64. Seguin (Radulov, Hintz) - 31. Eller (Burakovskij, Orpik), brankári: Bishop - Copley, strely na bránku: 29:37, 18.532 divákov

ARIZONA COYOTES - NEW JERSEY DEVILS 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Garland, 30. Fischer - 2. Hischier (Palmieri), 37. Coleman (Zajac, Wood), rozhodujúci sam. nájazd: Palmieri, brankári: Kuemper - Blackwood (16. Kinkaid), strely na bránku: 24:35, 12.636 divákov

COLORADO AVALANCHE - NEW YORK RANGERS 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly: 5. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 7. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 33. Landeskog (E. Johnson, Rantanen), 46. Kerfoot (Compher, Jost), 48. Rantanen (Barrie, MacKinnon), 54. Graves - 50. Strome, brankári: Grubauer - Georgijev, strely na bránku: 47:25, 17.287 divákov

ANAHEIM DUCKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 22. Sprong (Mahura, Henrique), 23. Rowney (Lindholm, Gibbons) - 7. Schmidt (Hunt, Nosek), 31. Nosek (McNabb), 31. Pacioretty (Stastny, Tuch), brankári: Gibson - Fleury, strely na bránku: 27:42, 17.222 divákov