Vrtuľník záchranárov havaroval, v Česku letel po zraneného

TA3 TASR
15.12.2018 11:18

Záchranársky vrtuľník havaroval nadránom neďaleko stredočeského mesta Dobříš v okrese Příbram. Informoval o tom webový server iDNES.cz.

Vrtuľník záchranárov havaroval, v Česku letel po zraneného
facebook.com/pg/PolicieCZ

Podľa uvedeného zdroja sa udalosť prihodila pri pristávaní na miestnom ihrisku. Nikomu zo štvorčlennej posádky helikoptéry Kryštof 01 sa však nič nestalo a 45-ročného pacienta, po ktorého záchranná služba pôvodne letela, si prevzali do starostlivosti iní zdravotníci zo stredných Čiech.

Zraneného muža zrazil vlak, utrpel vážne poranenia dolných končatín a hlavy, bol v bezvedomí a napojili ho na pľúcnu ventiláciu. Na mieste havárie helikoptéry zasahovali všetky zložky Integrovaného záchranného systému. Nehoda sa stala v obci Stará Huť, približne dva kilometre od mesta Dobříš, pred 05.00 h ráno. České dráhy o nej informovali na svojom Twitteri.

"Pilot pri pristávaní z doposiaľ neznámych príčin zavadil vrtuľou o kovovú konštrukciu na miestnom futbalovom ihrisku," povedala pre iDNES.cz hovorkyňa českého Policajného prezídia Eva Kropáčová. Okolnosti nehody sa vyšetrujú.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok