Svojho kandidáta už majú, Smer ho chráni pred mediálnym lynčom

TA3 TASR
8.12.2018 13:30

Strana Smer-SD stále nepovedala meno svojho prezidentského kandidáta pre budúcoročné voľby. Predseda strany Robert Fico uviedol, že v prezidentskom kandidátovi má strana jasno, ale odmieta ho povedať preto, aby ho média nelynčovali. Podľa Fica je ešte čas na predstavenie kandidáta.

Fico nekandiduje

"Máme jasno v prezidentskom kandidátovi, ale nevystavím ho vášmu lynču, musíte si počkať," odkázal na tlačovej konferencii po slávnostnom sneme Smeru-SD Fico. Podľa neho by mohol termín na predkladanie kandidatúru končiť v prvom februárovom týždni. Šéf Smeru-SD nepovedal ani to, či je minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák mimo hry a strana má nové meno. "Môžete dedukovať iba to, že ja nekandidujem," odkázal médiám.

Fico tiež potvrdil, že Smer-SD čakajú personálne zmeny na rôznych úrovniach riadenia. "Vieme, že musíme zohľadniť výsledky, pokiaľ ide o komunálne voľby a naše predstavy fungovania strany. Hovoril som o personálnych výmenách na všetkých stupňoch riadenia strany Smer-SD," doplnil.

Expremiér zároveň nepovedal, či bol v byte na Vazovovej zo spisu Gorila, zopakoval, že Gorila je kauza vlády Mikuláša Dzurindu. Na tlačovej konferencii opäť kritizoval opozíciu aj prezidenta Andreja Kisku. Hovoril o dôležitosti eurovolieb, zdôraznil, že Slovensko patrí do Európskej únie a NATO.

Predstavili aj opatrenia pre rodiny

Smer-SD predstavil aj balík prorodinných opatrení. Hovorí o predĺžení obdobia poberania materskej na rok a započítavaní tohto obdobia do odpracovaných rokov na účely dôchodkového zabezpečenia alebo o razantnom zvýšení rodičovského príspevku.

Tiež chce pomôcť matkám, ktorým muži neplatia výživné. Platiť by im mal štát, ktorý by zároveň prevzal za seba zodpovednosť voči neplatičovi v podobe právnych krokov. Smer-SD mieni tiež znížiť daň z pridanej hodnoty na základné potreby pre narodené dieťa. Týkať by sa to malo plienok, detskej výživy či základných hygienických potrieb. Rodičom prváčikov by strana chcela ponúknuť stoeurový príspevok na základné školské potreby. Medzi ďalšie opatrenia patrí zrušenie správnych poplatkov v prípade zmeny priezviska v dokladoch manželov po svadbe. Pri zahraničnej politike strana zdôrazňuje, že Slovensko patrí do EÚ a NATO.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok