Marihuana bude na predpis, rozhodli najsilnejšie české strany

SITA
8.6.2012 13:13

Ľudia, ktorým pomáha marihuana ako liek, ju zrejme budú môcť zohnať v ČR v lekárni na predpis. Českí politici menia pohľad na konope a marihuanu, ktorá sa z nej získava.

Marihuana bude na predpis, rozhodli najsilnejšie české strany
SITA

Poslanci práve prerokúvajú zákon, ktorý uznáva marihuanu ako vhodný liek k zmierneniu bolesti a ktorý by mal byť pacientom k dispozícii, informuje o tom český spravodajský portál iDnes.cz. Zákon je výnimočný tým, že ho predložili spoločne zástupcovia piatich hlavných parlamentných strán a zaštítila ho šéfka Snemovne Miroslava Němcová. Sprístupnenie konope pacientom pre liečebné účely požadujú už dlhšiu dobu lekári a na podporu tejto veci vznikla i Petícia za liečebné konope. 

Konope sa má pacientom vydávať výhradne na elektronický recept. Do registra pacientov bude môcť nahliadať polícia a odpadne tak argument tých, ktorí si konope pestujú podomácky a tvrdia, že to je pre liečebné účely. Konope nebude možné predpísať mladistvým ani deťom. Na pestovanie, dovoz a distribúciu konope pre liečebné účely má podľa zákona dohliadať Štátny ústav pre kontrolu liečiv a pre dovoz i pestovanie bude vydávať akreditácie.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok