Frešo preferuje rast pred daňami, chce presvedčiť aj Smer

SITA
8.6.2012 11:41

Podľa predsedu opozičnej strany SDKÚ-DS Pavla Freša v kríze nie je čas na politikárčenie, o opatreniach sa treba rozprávať otvorene.

Frešo preferuje rast pred daňami, chce presvedčiť aj Smer
SITA

Konsolidačné výzvy a hospodárska kríza si vyžadujú otvorenú diskusiu parlamentných strán a nie politikárčenie. Taká je odpoveď strany SDKÚ-DS na výzvu vládneho Smeru-SD, aby opozičné strany predložili svoje návrhy opatrení zamerané na konsolidáciu a hospodársky rast. Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo preto na piatkovej tlačovej konferencii vyzval predstaviteľov vlády na spoločné rokovania, kde sa chce o týchto opatreniach rozprávať.

Dokonca chce návrhy jeho strany, ktoré už prezentovali v predchádzajúcich dňoch a sú zamerané okrem iného na zjednodušenie administratívy živnostníkov, zmeny v hypotekárnych úveroch, či zefektívnenie sociálneho systému, odprezentovať priamo poslancom vládnej strany. "Žiadame poslanecký klub Smeru-SD, aby sme týchto päť návrhov zákonov mohli predniesť na pôde poslaneckého klubu Smeru, aby sme presvedčili socialistov o tom, že tieto návrhy nemajú žiadne pravo-ľavé zafarbenie, že tieto zákony vyslovene pomáhajú ľuďom v kríze a mimochodom tieto zákony aj znižujú deficit,“ povedal Frešo. 

Prioritou opozičnej strany SDKÚ-DS je však podpora hospodárskeho rastu a nie zvyšovanie daní tým, ktorí na seba pracujú a zamestnávajú ďalších ľudí tak, ako to navrhuje Smer. Práve tieto postoje by preto Frešo za jeho stranu rád prediskutoval aj s premiérom Robertom Ficom a podľa vlastných slov by privítal o týchto opatreniach okrúhly stôl všetkých parlamentných strán aj za účasti expertov.

Záznam z tlačovej besedy

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok