Na hraniciach s Poľskom obnovili kontroly, dôvodom je samit

22.11.2018 15:27

Slováci, ktorí budú chcieť prekročiť poľské hranice, by sa mali pripraviť na to, že ich môžu zastaviť colníci. Poľsko totiž obnovilo kontroly na hraničných priechodoch. Dôvodom je samit, ktorý bude od 3. do 16. decembra v Katoviciach. Až po ňom kontroly zrušia. Zdržania zatiaľ nezaznamenali.

Poľsko dočasne obnovilo kontroly na štátnych hraniciach, aby zabezpečilo nerušený priebeh decembrovej konferencie Organizácie Spojených národov o zmenách klímy. Hovorkyňa poľskej pohraničnej stráže Agnieszka Goliasová povedala, že náhodné kontroly boli zavedené vo štvrtok a budú v platnosti do 16. decembra.

Samit OSN sa uskutoční v dňoch 3.-14. decembra v Katoviciach. Úrady podľa Goliasovej zabránia vstupu do krajiny ľuďom, ktorí sa dopustili narušenia verejného poriadku, alebo ľuďom, ktorí by mohli narušiť priebeh samitu.

Poľsko podobné opatrenia zaviedlo aj počas klimatickej konferencie OSN v roku 2013, počas samitu NATO a Svetových dní mládeže v roku 2016 a aj počas majstrovstiev Európy vo futbale, ktoré organizovalo spoločne s Ukrajinou v roku 2012.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"