NHL: Jaroš strelil svoj premiérový gól, Černák získal body

22.11.2018 07:16

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš strelil v stretnutí zámorskej NHL svoj prvý gól v súťaži. Hráč Ottawy Senators sa presadil v 52. min duelu s Minnesotou Wild (4:6). Jaroš skóroval po úspešnom vhadzovaní Senators v útočnom pásme strelou švihom od modrej čiary, na ktorú nezareagoval gólman Wild Devan Dubnyk.

Jaroš: Cítim sa sebavedomejšie

Pre dvadsaťdvaročého obrancu to bol premiérový gól a celkovo štvrtý bod v súťaži, keďže si v zápase už skôr pripísal aj asistenciu. Jaroš doposiaľ odohral v NHL 18 stretnutí, s výnimkou dvoch bezbodových duelov všetky v aktuálnej sezóne. "Teším sa zo svojho prvého gólu v NHL. S pukom sa už cítim oveľa sebavedomejšie," uviedol Jaroš pre spravodajskú televíziu TSN.

Košický rodák svojím presným zásahom znížil stav zápasu na 3:4 z pohľadu kanadského tímu. Hoci "senátori" o 83 sekúnd neskôr vyrovnali na 4:4, nezískali ani bod. Z triumfu sa radovali Wild po góloch dvoch Ericov, Staala z 55. min a Fehra 38 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Ottawy. Senators pritom po II. tretine prehrávali 1:4. "Z prehry som sklamaný. Musíme sa z toho poučiť a hrať naplno celých 60 minút," dodal slovenský obranca.

Černák s tromi bodmi

Arizona prehrala s Vegas 2:3 po predĺžení. O triumfe "zlatých rytierov" rozhodol Max Pacioretty druhým gólom v zápase. Slovenský útočník Arizony Richard Pánik odohral vyše 20 minút, do kanadského bodovania sa však nezapísal.

Tampa Bay Lightning zdolala vo floridskom derby Floridu Panthers 7:3. Kapitán "bleskov" Steven Stamkos si pripísal štyri body (1+3), brankár Louis Domingue až 40 úspešných zákrokov. Slovenský obranca Erik Černák nastúpil v druhom obrannom páre Tampy so skúseným Ryanom McDonaghom a získal tri plusové body.

Tomáš Tatar (Montreal Canadiens) nebodoval pri prehre s New Jersey Devils 2:5. Dvakrát skóroval český útočník "diablov" Pavel Zacha, Tatarov spoluhráč z útoku Max Domi si predĺžil bodovú sériu na 11 zápasov.

Sumáre NHL - zápasy Slovákov:

New Jersey - Montreal 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Góly: 7. Palmieri (Greene, Coleman), 17. Hischier (Hall), 29. Hall (Jakovlev, Johansson), 31. Zacha (Johansson, Bratt), 34. Zacha (Severson, Seney) - 7. Drouin (A. Shaw), 51. Domi (Drouin, A. Shaw)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:18 min, 0+0, -2, 2 trestné minúty

Tampa Bay - Florida 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
Góly: 1. Joseph, 10. Kučerov (Hedman, J. T. Miller), 23. Gourde (Stamkos, J. T. Miller), 25. Erne (Kučerov, McDonagh), 42. Stamkos (Kučerov, McDonagh), 44. McDonagh (Stamkos, J. T. Miller), 55. Girardi (Hedman, Stamkos) - 3. Brouwer (Haley, Sceviour), 39. Barkov (Huberdeau, Yandle), 57. Hoffman (Yandle, Huberdeau)
Erik Černák (Tampa Bay) 17:03 min, 0+0, +3, 1 strela, 1 hit

Minnesota - Ottawa 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Góly: 17. Greenway (Eriksson Ek, Brodin), 20. Dumba (Mikael Granlund, R. Suter), 26. E. Staal (Mikael Granlund, R. Suter), 37. Dumba (Greenway, Coyle), 55. E. Staal (Zucker), 60. Fehr (Parise, Koivu) - 33. Tierney (Bödker, JAROŠ), 41. Chabot (Z. Smith), 52. JAROŠ (Z. Smith), 53. C. White (Pyatt)
Christián Jaroš (Ottawa) 11:45 min, 1+1, +1, 1 strela, 1 "hit"

Arizona - Vegas 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 20. Stepan (Chychrun), 54. Stepan (Galchenyuk, Keller) - 26. Nosek (R. Smith, McNabb), 36. Pacioretty (Eakin, Tuch), 64. Pacioretty (Theodore)
Richard Pánik (Arizona) 20:27 min, 0+0, -1, 2 hity