V prípade trestného oznámenia nesedeli údaje. Lučanský nariadil kontrolu

TA3 SITA
18.11.2018 12:26

Policajný prezident Milan Lučanský si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Po jej preštudovaní našiel nezrovnalosti.

Viaceré údaje nesedeli

"Po jej preštudovaní som zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré som dostal od vedenia NAKA a skutočnosťou. Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch príjmem opatrenia," uviedla polícia na svojom facebookom profile. Policajná hovorkyňa Andrea Dobiášová Lučanského vyjadrenie potvrdila v našej diskusnej relácii V Politike. Policajný prezident podľa nej počas utorkovej tlačovej besedy k prípadu pracoval iba s okresanými informáciami.

"Nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí trestného oznámenia. Nesedeli časové údaje, na základe nezrovnalostí policajný prezident Lučasnký nariadil kontrolu a po záveroch kontroly prijme opatrenia," potvrdila. Závery z kontroly by mohli byť po tom, čo sa Lučanský vráti z pracovnej cesty, na ktorej sa momentálne nachádza.

Zmeny v NAKA si vie predstaviť

Policajný prezident v našej relácii uviedol, že na organizátorov bolo podaných šesť trestných oznámení, štyri pritom polícia odmietla. Momentálne sú dve živé - medializované anonymné oznámenie a ešte jedno, ktoré podala konkrétna osoba.

Lučanský sa už v minulosti vyjadril, že si vie predstaviť zmeny v rámci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorú vedie Peter Hraško. Keďže je ale len dočasný policajný prezident, nechce robiť razantné organizačné zmeny. Hraška ale napríklad odstavil od vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok