NHL: V šiestich dueloch sa až päťkrát predlžovalo

17.11.2018 08:38

Bez slovenských hokejistov odohrali zápasy NHL. V šiestich dueloch sa až päťkrát predlžovalo, o dvoch víťazoch museli dokonca rozhodnúť samostatné nájazdy.

Obranca Martin Marinčin bol zdravým náhradníkom pri víťazstve Toronta v Anaheime 2:1 po predĺžení, útočník Marko Daňo rovnako nezasiahol do súboja Colorado - Washington, ktorý vyhrali hostia 3:2 po predĺžení. O triumfe obhajcu Stanleyho pohára rozhodol už po 22 sekundách predĺženia švédsky center Nicklas Bäckström.

V zostave Bostonu na ľade Dallasu chýbali brankár Jaroslav Halák aj zranený obranca Zdeno Chára. Aj v tomto prípade rozhodlo predĺženie a v ňom gól Jasona Dickinsona. Fín Tuukka Rask sa objavil v bránke Bruins po dlhšom čase na úkor J. Haláka a pripísal si 36 zásahov. Naposledy predtým chytal 8. novembra, v ostatných troch dňoch mal osobné voľno. Jeho náprotivok Ben Bishop si pripísal 26. shutout v kariére. Dallas získal minimálne bod v ôsmich z posledných desiatich zápasov.

Pre chorobu nebol na súpiske Los Angeles brankár Peter Budaj, a tak v súboji v Chicagu vynikol Calvin Petersen, v hierarchii až štvrtý brankár Kings. Tridsaťštyri zákrokov 24-ročnému Američanovi vynieslo prvé víťazstvo v NHL v kariére.

Chicago - Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 43. Saad (Toews, Forsling) - 31. Toffoli, rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk

Dallas - Boston 1:0 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 62. Dickinson (Janmark)

Winnipeg - Buffalo 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Connor (Laine, Little) - 41. Skinner (Eichel, Dahlin), rozhodujúci sam. nájazd Sheary

Colorado - Washington 2:3 po predĺž. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. Söderberg (Jost, Barrie), 58. C. Wilson (Calvert, Cole) - 28. Devante Smith-Pelly (Stephenson, Boyd), 39. Ovečkin (Bäckström, T. Wilson), 61. Bäckström (Carlson, T. Wilson)

Anaheim - Toronto 1:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 39. Aaberg (Ritchie, Henrique) - 6. Marleau (Gardiner, Kadri), 64. Rielly (Marner)

Vegas - St. Louis 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 7. Carrier (Bellemare, Theodore) - 7. O´Reilly (Tarasenko, Schwartz), 28. O´Reilly (Schwartz, Tarasenko), 37. B. Schenn (Edmundson, Bozak), 38. Sundqvist (Dunn)