Moody's zhoršila ratingy Tatra banky

SITA
7.6.2012 09:49

Ratingová agentúra banke znížila dlhodobý a krátkodobý depozitný rating na stupeň A3 a Prime-2, rating bankovej finančnej sily (BFSR) ponechala na úrovni C- s negatívnym výhľadom.

Moody's zhoršila ratingy Tatra banky
TA3

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's v stredu zhoršila Tatra banke dlhodobý a krátkodobý depozitný rating o jeden stupeň na úroveň A3 a Prime-2. Rating bankovej finančnej sily (BFSR) Tatra banky ponechala na stupni C- s negatívnym výhľadom. Agentúra v zdôvodnení uviedla, že v nadväznosti na zhoršenie úverových ratingov rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International (RBI) klesla aj jej schopnosť podporiť svoju slovenskú dcéru.

Ziskovosť a kvalitu aktív Tatra banky negatívne ovplyvňuje vzrastajúca neistota v prevádzkovom prostredí v kontexte hospodárskeho spomalenia v širšej Európskej únii, konštatuje agentúra. Moody‘s v stredu zhoršila aj úverové ratingy dcérskych spoločnosti RBI v Rumunsku a na Ukrajine, ruskej dcére ZAO Raiffeisenbank, ale ponechala ratingové známky so stabilným výhľadom.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 zamestnancov.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v stredu zhoršila hodnotenie úverovej dôveryhodnosti troch najväčších rakúskych bánk. Dlhodobý rating záväzkov a dlhodobý depozitný rating skupín Raiffeisen Bank International (RBI) a UniCredit Bank Austria (UBA) klesol o jeden stupeň, v prípade Erste Group Bank AG (Erste) agentúra pristúpila k zhoršeniu ratingov o dva stupne.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok