Ľubomír Pištej a Peter Šereda postúpili na stolnotenisových ME do 3. kola

Ľubomír Pištej a Peter Šereda postúpili na stolnotenisových ME do 3. kola
Zdroj foto:
Už len Peter Šereda a Ľubomír Pištej zostali zo slovenských reprezentantov v hre na 30. stolnotenisových ME v poľských mestách Gdansk a Sopot (8. - 16. 10. 2011), na ktorých sa vo štvrtok začali hlavné súťaže v individuálnych disciplínach.

Spomenuté duo prešlo v mužskej singlovej súťaži cez dve prekážky a prebojovalo sa do 3. kola. V piatok budú mať obaja šancu na prienik do osemfinále.

Šereda zvládol v 1. kole sedemsetovú bitku s Maďarom Jánosom Jakabom a potom si poradil 4:1 na sety s nepríjemným Panagiotisom Gionisom z Grécka. Pištej musel tiež odohrať maximálny počet setov v dueli s nádejným Čechom Pavlom Širůčkom (4:3) a následne poľahky zdolal fínskeho kvalifikanta Samuliho Soineho (4:0), ktorý sa z 1. kola dostal ďalej len vďaka skreču bývalého majstra sveta Wernera Schlagera z Rakúska.

Úvodné prekážky vo dvojhrách zvládli aj Erik Illáš, Barbora Balážová a Soňa Hudecová, ktorí však potom stroskotali v 2. kole. Vo štvorhrách už Slováci dohrali, v 2. kole skončili svoje účinkovanie dvojice Erik Illáš - Ľubomír Pištej, Thomas Keinath - Peter Šereda aj Soňa Hudecová - Kristina Vaškevičiuteová (Lit.).


VÝSLEDKY - ŠTVRTOK

Dvojhra mužov - hlavná súťaž - 1. kolo:
Peter Šereda (SR) - János Jakab (Maď.) 4:3 (-9, 4, -12, 6, 9, -9, 9)
Erik Illáš (SR) - Tamás Lakatos (Maď.) 4:1 (-19, 3, 8, 7, 9)
Ľubomír Pištej (SR) - Pavel Širůček (ČR) 4:3 (12, -6 12 5 -7 -10 10)
Samuel Novota (SR) - Vladimir Samsonov (Biel.) 0:4 (-6, -4, -9, -5)
2. kolo:
Peter Šereda (SR) - Panagiotis Gionis (Gréc.) 4:1 (11, 2, 7, -5, 11)
Erik Illáš (SR) - Dmitrij Prokopcov (ČR) 2:4 (-8, -7, 9, -6, 6, -8)
Ľubomír Pištej (SR) - Samuli Soine (Fín.) 4:0 (4, 4, 8, 3)

Štvorhra mužov - hlavná súťaž - 1. kolo:
Erik Illáš, Ľubomír Pištej (SR) - Gavin Rumgay, Craig Howieson (Škót.) 3:1 (-9, 9, 6, 7)
Thomas Keinath, Peter Šereda (SR) - Linor Citaku, Baton Citaku (Kos.) 3:0 (4, 7, 8)
2. kolo:
Erik Illáš, Ľubomír Pištej (SR) - Adrien Mattenet, Emmanuel Lebesson (Fr.) 1:3 (-7, -7, 6, -5)
Thomas Keinath, Peter Šereda (SR) - Petr Korbel, Dmitrij Prokopcov (ČR) 1:3 (6, -9, -2, -4)

Dvojhra žien - hlavná súťaž - 1. kolo:
Barbora Balážová (SR) - Cornelia Molnárová-Vaidová (Chor.) 4:0 (4, 10, 10, 10)
Lenka Kmotorková (SR) - Dóra Csilla Madarászová (Maď.) 1:4 (10, -11, -6, -6, -8)
Soňa Hudecová (SR) - Bilura Eminovová (Azer.) 4:1 (9, -6, 8, 4, 3)
2. kolo:
Barbora Balážová (SR) - Ruta Paškauskieneová (Lit.) 1:4 (7, -11, -7, -5, -10)
Soňa Hudecová (SR) - Margaryta Pesocká (Ukr.) 0:4 (-6, -9, -1, -2)

Štvorhra žien - hlavná súťaž - 1. kolo:
Soňa Hudecová, Kristina Vaškevičiuteová (SR/Lit.) - Laura Schärrerová, Rachel Moretová (Švaj.) 3:0 bez boja, Švajčiarky nenastúpili
Barbora Balážová, Lenka Kmotorková (SR) - Linda Creemersová, Brigitte Eerlandová (Hol.) 0:3 (-6, -6, -10)
2. kolo:
Soňa Hudecová, Kristina Vaškevičiuteová (SR/Lit.) - Petra Lovasová, Szandra Pergelová (Maď.) 0:3 (-9, -5, -3)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá