Trenčín chce získať za štadión Pavla Demitru stotisíc eur

TASR, TA3
5.6.2012 10:31

Mesto Trenčín chce predať Zimný štadión Pavla Demitru súkromnej spoločnosti Altis Sport Pro za 100.000 eur. Spoločnosť Altis sa podľa zatiaľ nepodpísanej zmluvy zaviazala investovať v najbližších piatich rokoch do rekonštrukcie štadióna 11 miliónov eur.

Trenčín chce získať za štadión Pavla Demitru stotisíc eur
TA3

Investor garantuje Dukle Trenčín prenájom na najbližších 15 rokov. Novinárov o tom dnes informoval primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. "Zimný štadión Pavla Demitru je v tejto chvíli rizikovým pre obyvateľov Trenčína. To, že sa tu zatiaľ nič nestalo, je zázrak,“ povedal Rybníček na margo údajného havarijného stavu chladiaceho zariadenia. Doplnil, že ak by investor neinvestoval do štadióna zmluvne zakotvených 11 miliónov eur, mesto si uplatní rovnako zmluvne zakotvené právo spätnej kúpy za dovtedy investovanú sumu.

S prácami na zimnom štadióne by sa mohlo začať do desiatich dní po podpísaní zmluvy, ktorá však ešte podlieha schváleniu mestského zastupiteľstva. „Do štyroch mesiacov od podpisu zmluvy by investor zrekonštruoval chladiace zariadenie. Chladenie doteraz zabezpečovalo 12 ton čpavku, po rekonštrukcii sa jeho množstvo vďaka novej technológii zníži na 85 kilogramov,“ priblížil Rybníček. Mesto Trenčín sa tiež v zmluve zaväzuje finančne podporovať užívanie ľadovej plochy sumou 300.000 eur ročne. Investor zase garantuje využívanie zimného štadióna výlučne na športové účely.

Spoločnosť Altis Sport Pro, s. r. o., je súčasťou ukrajinského holdingu Altis Holding, podľa primátora je slovenskou firmou a viac ako desaťročie vyvíja moderné chladiarenské technológie. Postavila zimný štadión v Námestove, ďalší postaví na sídlisku Klokočina v Nitre a podľa referencií rekonštruovala či rekonštruuje ľadové plochy na zimných štadiónoch v Českej republike a Spojených štátoch amerických.

„Spoločnosť sme si pochopiteľne overili, naším cieľom je zachrániť hokej v Trenčíne a toto je jediná schodná cesta." Po kompletnej rekonštrukcii zimného štadióna by podľa investora mala vzniknúť na Slovensku po Košiciach a Bratislave tretia hokejová aréna. Pred štadiónom by mala stáť socha Pavla Demitru, investor chce štadión opláštiť a zrekonštruovať aj jeho okolie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok