Firma Honeywell ťahá do Prešova ďalšieho investora

SITA
5.6.2012 10:10

Spoločnosť Travaglini, s.r.o., zaregistrovaná na Slovensku v tomto roku má záujem po boku firmy Honeywell postaviť priemyselnú halu v priemyselnom parku IPZ Záborské. V počiatočnom štádiu si v spoločnosti nájde prácu minimálne 100 ľudí.

Firma Honeywell ťahá do Prešova ďalšieho investora
SITA

Spoločnosť Travaglini, s.r.o., zaregistrovaná na Slovensku v tomto roku má záujem po boku firmy Honeywell postaviť priemyselnú halu v priemyselnom parku IPZ Záborské. Na základe ich požiadavky ide o kúpu pozemkov o rozlohe 1 ha, kde by mala vyrásť hala o veľkosti približne 6 000 metrov štvorcových.

V počiatočnom štádiu si v spoločnosti nájde prácu minimálne 100 ľudí, ktorí budú zabezpečovať balenie výrobkov pre firmu Honeywell. Informovala o tom v utorok hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová. Ako dodala, teraz bude nasledovať schvaľovací proces v prešovskom mestskom zastupiteľstve, po ktorom by sa v prípade schválenia zámeru a odpredaja pozemkov, začali práce na prelome rokov 2012/2013. Cena pozemkov bude výsledkom schvaľovacieho procesu.

"Investíciou by sa opäť prispelo k rozvoju priemyselnej infraštruktúry v regióne a vytvoreniu pracovných miest, kde by sa uplatnili absolventi škôl či nezamestnaní,“ povedal primátor Prešova Pavel Hagyari. Ďalej dodal, že mesto je pripravené poskytnúť spoločnosti pomoc v rámci predĺženia linky mestskej hromadnej dopravy, škôl, materskej školy, či prípadne ubytovania.

Talianska firma Travaglini vznikla pred 32 rokmi v spolupráci so spoločnosťou Honda, v roku 1985 začala expandovať v rámci celej krajiny. V roku 2000 začína spoluprácu so spoločnosťou Honeywell a firma sa presadzuje na francúzskom, anglickom či dokonca rumunskom trhu. Spoločnosť sa okrem transportu zaoberá baliacou technikou, ktorá je v súčasnosti nosnou aktivitou firmy (papier, drevo, kov, guma).

Záujem investovať v okrese Prešov (Haniská) prejavila v týchto dňoch aj slovenská spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním komodít, ktorá požiadala o štátnu pomoc, a ktorá by v konečnej fáze vytvorila 400 pracovných miest. Rokovania o predaji pozemkov v priemyselnom parku IPZ Záborské pokračujú so španielskou spoločnosťou z oblasti automobilového priemyslu (400 pracovných miest), so spol. AHP/ASIS, Ingmetal a slovensko-belgickou energetickou spoločnosťou. V prípade úspešných záverov by sa v horizonte najbližších dvoch rokov vytvorilo ďalších približne 1 000 pracovných miest.

V priemyselnom parku IPZ Záborské v súčasnosti sídli výrobná hala spoločnosti Honeywell na rozlohe 5 hektárov. Jeden hektár je v prenájme spoločnosti MSC Elektronics SK. V areáli je postavená aj priemyselná hala patriaca spol. Dúha, a.s., kde sa pripravuje podnikateľský zámer s vytvorením cca 200 pracovných miest.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok