Autobus náhle zmenil smer a padal z mosta vyše 50 metrov

28.10.2018 17:19

Záchranári vytiahli zatiaľ dve telá z vraku autobusu verejnej dopravy, ktorý sa v nedeľu po kolízii s autom zrútil z mosta z výšky 60 metrov do rieky Jang-c’-ťiang v meste Čchung-čching v juhozápadnej Číne. S odvolaním sa na vysielanie štátnej televízie o tom informovala agentúra Reuters.

Autobus náhle zmenil smer a padal z mosta vyše 50 metrov
Foto: SITA/AP

Nehoda sa stala okolo 10.00 h miestneho času. Autobus náhle zmenil svoj smer a vrazil na štvorprúdovom moste v obvode Wan-sien do v protismere idúceho osobného auta. Autobus sa následne stočil, prerazil zábrany po obvode mosta a spadol do rieky Jang-c’-ťiang.

Podľa správy štátnej televízie sa potopil až takmer 50 metrov pod hladinu vody. Potápači a ďalší záchranári pátrajú po vodičovi a ďalších cestujúcich. Podľa polície sa v autobuse viezlo viac ako desať ľudí. Úrady potvrdili zatiaľ nájdenie dvoch tiel, dodala agentúra AP. Príčina nešťastia ani presný počet pasažierov vo vozidle nebolo bezprostredne známe.

Témy: Čína
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"