NBA: Aj na Východe finále vyrovnané, Boston sa dotiahol

4.6.2012 08:30

Finálové série konferencií basketbalovej NBA sa zatiaľ vyvíjajú úplne identicky, v oboch poloviciach súťaže je po úvodných štyroch zápasoch vyrovnané 2:2 Miami už viedlo vo Východnej konferencii 2:0 na stretnutia, ale Boston v nedeľu zmazal manko, keď zdolal svojho súpera 93:91 po predĺžení.

V nadstavenej päťminútovke (4:2) sa hrala šachová partia, na konci ktorej mohol dať domácim trojkový mat Dwyane Wade, ale jeho pokus spolu s klaksónom sa nevošiel do obruče. "Bol som presne za čiarou. Nič viac som si nemohol želať. Strieľal som z ideálneho postavenia, ale lopta sa rozhodla, že do koša nepôjde," konštatoval Wade.

Východná konferencia - finále play-off - 4. zápas:
Boston - Miami 93:91 po predĺžení (34:23, 27:24, 12:21, 16:21 - 4:2) - stav série 2:2
Najviac bodov: Pierce 23, Garnett 17 (14 doskokov), R. Allen 16 - L. James 29, Wade 20, Chalmers a Haslem po 12