OĽaNO by sa členstvu Lipšica a Žitňanskej v klube nebránili

2.6.2012 17:30

Ak by poslanci NR SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská, ktorí odišli z KDH, chceli byť členmi nejakého poslaneckého klubu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by sa ich členstvu vo svojom klube nebránili.

OĽaNO by sa členstvu Lipšica a Žitňanskej v klube nebránili
Foto: SITA

Ako povedal dnes pre agentúru SITA líder Obyčajných ľudí Igor Matovič, poslanecký klub Obyčajných ľudí je otvorený komukoľvek, kto v ňom chce byť. „Tu je otázka opačná. Ak Lipšic a Žitňanská by silou mocou chceli byť zaradení v nejakom klube, by sme sa tomu nebránili, ale nebudeme my tí, ktorí ich budeme intenzívne oslovovať. Im bude skôr pasovať nezávislosť a zostanú nezaradení v parlamente,“ povedal. Pre Matoviča je však odchod dvojice dva mesiace po voľbách prekvapenie. „Pravdepodobne o tom vedeli aj pred voľbami a preto mi to nepripadá fér voči KDH,“ dodal.

Poslanci Národnej rady SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská vystúpili v nedeľu 27. mája z Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Obaja hovorili o vízii a sne o Slovensku pre slušných občanov a nie oligarchov, s ktorou sa chcú uchádzať o podporu občanov. Lipšic a Žitňanská vystúpili aj z poslaneckého klubu KDH. Poslaneckých mandátov sa vzdať odmietli. V NR SR majú pôsobiť ako nezaradení poslanci.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok