Priplatíte si v ďalších aerolinkách, podmienky mení i Wizz Air

Priplatíte si v ďalších aerolinkách, podmienky mení i Wizz Air
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Po spoločnosti Ryanair mení podmienky aj ďalší letecký dopravca, Wizz Air. Od 1. novembra tohto roku budú platiť nové podmienky prepravy príručnej batožiny.

"Bezplatne si budú môcť cestujúci vziať na palubu len jeden kus menšej príručnej batožiny," priblížila hovorkyňa letiska Milana R. Štefánika Veronika Ševčíková. A to s rozmermi 40 x 30 x 20 centimetrov. Ak si bude chcieť cestujúci vziať na palubu aj väčšiu batožinu s rozmermi 55 x 40 x 23 centimetrov, bude si musieť kúpiť prioritný nástup do lietadla.

Doposiaľ prepravoval Wizz Air podľa Ševčíkovej jeden kus väčšej batožiny ako kufor či cestovnú tašku s rozmermi 55 x 40 x 23 centimetrov bezplatne. "Odporúčame cestujúcim, aby sa balili úsporne a kúpili si službu prioritný nástup. Prioritný nástup zahŕňa prepravu menšej príručnej batožiny a väčšej batožiny, ktoré si môžu vziať až do lietadla," informoval Wizz Air.

Cestujúcim, ktorí nemajú kúpený prioritný nástup a rezervovali si lety do 10. októbra, ktoré sa uskutočnia po 1. novembri 2018, poskytne dopravca bezplatnú prepravu podanej batožiny s hmotnosťou do 10 kilogramov. Tým cestujúcim, ktorí majú kúpenú podanú batožinu, poskytne Wizz prioritný nástup do lietadla. Dopravca uvádza, že chce zmenou prepravy príručnej batožiny docieliť zrýchlenie nastupovania do lietadla a zjednotenie prepravných podmienok pre batožinu.

Spoločnosť zabezpečuje z bratislavského letiska pravidelné lety do piatich destinácií. A to do Londýna, do macedónskeho Skopje, do Sofie v Bulharsku a do Kyjeva a Ľvova na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá