Bolt zažiaril v Ríme, v behu na 100 m vytvoril svetový výkon roka

TASR, TA3, youtube.com
1.6.2012 10:37

Usain Bolt je znova v plnej sile na scéne a jeho slabý výkon na Zlatej Tretre v Ostrave bol zrejme iba krátkou nepríjemnou epizódkou. Na mítingu Diamantovej ligy v Ríme famózny Jamajčan už opäť jagavo žiaril.

Bolt zažiaril v Ríme, v behu na 100 m vytvoril svetový výkon roka
SITA

Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt dokázal, že minulotýždňová ostravská stovka za 10,04 s bola v jeho podaní iba epizódou. Vo štvrtok na mítingu Diamantovej ligy v Ríme už bol trojnásobný olympijský víťaz opäť vo svojej koži: vyhral stovku za 9,76 s, svoje vlastné tohtoročné svetové maximum zlepšil o 6 stotín, zdolal krajana Asafu Powella (9,91) i najrýchlejšieho Európana Christopha Lemaitra z Francúzska (10,04) a o stotinku prekonal aj rekord mítingu Tysona Gaya.

"Mám z toho radosť. Teraz pôjdem domov, zavolám trénerovi a spýtam sa ho, čo som robil zle a čo bolo v poriadku. Už sa teším na ďalšie preteky," povedal Bolt. Jamajčan priznal, že oproti Zlatej tretre upravil svoj predštartový režim. "V Ostrave som nemohol poriadne spať, preto som teraz radšej zaľahol do postele skôr. Viete, že mám rád rýchle občerstvenie, ale tu som si dal viac cestovín. Som starší a musím dbať na figúru."

výsledky:
100 m: 1. Usain Bolt (Jam.) 9,76, 2. Asafa Powell (Jam.) 9,91, 3. Christophe Lemaitre (Fr.) 10,04

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/EGPUYgp_kDI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok