Požiar na palube trajektu sa nepotvrdil, loď mala technické problémy

Požiar na palube trajektu sa nepotvrdil, loď mala technické problémy
Zdroj foto: marinetraffic.com
Posádke trajektu uviaznutého v Baltskom mori sa podarilo opraviť hlavný motor a plavidlo smeruje do svojej cieľovej destinácie - západolitovského mesta Klaipeda, informovalo litovské ministerstvo obrany.

Fínski a švédski meteorológovia predpovedajú pre oblasť juhovýchodného Baltského mora, kde sa trajekt s 355 ľuďmi nachádza, vietor so silou víchrice, dážď, nízku viditeľnosť a riziko búrok. Loď lokalizovali v medzinárodných vodách v oblasti pri ruskom Kaliningrade a mieri do prístavu Klaipeda v Litve, kam aj pôvodne smeroval zo severonemeckého Kielu v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko.

Trajekt Regina Seaways dánskej spoločnosť DFDS so sídlom v Kodani s 335 ľuďmi vrátane 294 cestujúcich poslal tiesňové volanie o 12.45 h SELČ. Podľa spoločnosti DFDS vznikol v dôsledku technickej poruchy dym, ktorý aktivoval hasiaci systém v strojovni. Médiá pôvodne písali o výbuchu v strojovni a následnom požiari. Cestujúcich zhromaždili v bezpečí a pripravili na prípadnú evakuáciu, ktorá však nebola nutná.

Trajektu plaviacemu sa pod litovskou vlajkou sa vydali na pomoc ruský remorkér, ako aj lode a vrtuľníky z Litvy, Estónska a Švédska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá