Buffon: Dvaja zranení sú lepší, ako jeden mŕtvy

30.5.2012 22:36

Do pozornosti médií a vyšetrovateľov sa dostal vďaka kontroverzným vyjadreniam ohľadne korupcie vo futbale ďalší taliansky reprezentant. Je ním hviezdny brankár Juventusu Turín Gianluigi Buffon.

Buffon: Dvaja zranení sú lepší, ako jeden mŕtvy
Foto: SITA

Buffon na adresu manipulácie výsledkov v minulej sezóne vyhlásil: "Ak chcú dva tímy hrať na remízu, je to ich vec. Občas sa hovorí, že dvaja zranení sú lepší, ako jeden mŕtvy." Buffon týmito slovami komentoval výsledok 2:2 v druholigovom zápase Sieny s Novarou.

Podľa denníka Gazzetta dello Sport plánuje polícia vypočúvala kapitána národného tímu ako svedka. "Som sklamaný a zdesený z toho, čo sa tu deje. Moje vyjadrenia nemajú nič spoločné s manipulovaním zápasov," reagoval Buffon.

Na základe informácií prokuratúry vyškrtli Taliani z nominácie pre EURO 2012 Domenica Criscita, Leonardo Bonucci zatiaľ na šampionát pocestuje. Obaja podozriví trvajú na svojej nevine. Pred prokuratúru v Cremone mal v stredu predstúpiť kapitán Lazia Rím Stefano Mauri, ktorý bol v pondelok zatknutý v rámci operácie
"Posledná stávka".

Podozrievajú ho z manipulácie stretnutí Rimanov v SeriI A v sezóne 2010/2011.
V stredu tiež uzavrela svoje vyšetrovanie prokuratúra v Neapole. Okrem ďalších osôb plánuje obžalovať bývalého náhradného brankára reprezentácie a niekdajšieho gólmana miestneho SSC Mattea Gianella. Ten údajne v sezóne 2009/2010 zmanipuloval zápasy proti Sampdorii Janov a ďalším klubom

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok