Zásah NAKA v Nitre: zatkli osoby spájané s extrémizmom

Zásah NAKA v Nitre: zatkli osoby spájané s extrémizmom
Zdroj foto: TASR (ilustračné foto)
Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali 13. septembra v Nitre tri osoby pre násilnú trestnú činnosť. Tej sa mali dopustiť za účelom majetkového prospechu. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka s tým, že v piatok 14. septembra vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky Bratislava obvinil bratov Michala S. a Dušana S. spolu s Vladimírom B.

"Vyšetrovateľ podal prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie, o ktorom bude rozhodovať súd," podotkol Slivka. Na prípad upozornil portál Aktuality.sk, podľa ktorého bratia Michal a Dušan S. sú spájaní s nitrianskou neonacistickou scénou.

"Jeden z nich kandidoval za kotlebovcov a bol aktívny v nitrianskom kartárskom klube Walhala, ktorého členovia zaútočili na návštevníkov podniku Mariatchi, čo je zachytené na známom videu," píše portál.

Zároveň poukázal na to, že Michala S. Špecializovaný trestný súd vlani odsúdil za to, že v máji 2017 na terase rodinného domu v Nitre vyvesil dve zástavy, jednu červenú s bielym kruhom a s hákovým krížom, druhú čiernu so znakom SS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá