Výbuch v Nairobi si vyžiadal najmenej 28 zranených

Výbuch v Nairobi si vyžiadal najmenej 28 zranených
Zdroj foto: SITA
Najmenej 28 zranených si vyžiadal výbuch, ktorý dnes napoludnie otriasol obchodným centrom v kenskej metropole Nairobi. Miestne úrady sa rozchádzajú v tom, či išlo o teroristický útok alebo o následok elektrického skratu.

Premiér Raila Odinga vyslovil podozrenie, že za explóziou stoja teroristi zo somálskeho povstaleckého hnutia aš-Šabáb. Miestna polícia naproti tomu tvrdí, že zrejme vybuchol elektrický transformátor, čo však zase popiera energetická spoločnosť Kenya Power. Niektorí svedkovia tvrdia, že videli bradatého muža somálskeho alebo arabského pôvodu, ktorý krátko pred výbuchom nechal tašku neďaleko jedného z predajných stánkov. Podľa iných neznámi muži odpálili v nákupnom centre granáty.

Spomedzi 28 zranených sú štyria v kritickom stave. Prvé správy hovorili aj o jednom zabitom človeku, čo sa ale neskôr nepotvrdilo.
Viac ako desať životov si vyžiadala vlna teroristických útokov v Nairobi a Mombase, odkedy kenské vojská vlani v októbri prekročili hranice Somálska, kde začali ofenzívu proti hnutiu aš-Šabáb napojenému na al-Káidu, ktoré pohrozilo odvetnými útokmi voči Keni. Premiér Odinga po dnešnom výbuchu vyhlásil, že ofenzíva v Somálsku bude pokračovať.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá