Slovenská spoločnosť Resco boduje v prestížnej analýze Gartner

Pr správa
Slovenská spoločnosť Resco boduje v prestížnej analýze Gartner
Zdroj foto: PR
Resco zaradil americký Gartner do Magic Quadrantu medzi Platformy pre vývoj mobilných aplikácií.

Slovenská spoločnosť Resco bola zaradená americkou analytickou spoločnosťou Gartner do prestížneho reportu Magic Quadrant pre Platformy na vývoj mobilných aplikácií (MADP). Gartner je poprednou nezávislou analytickou spoločnosťou, ktorá takmer 40 rokov poskytuje svetovému biznisu z oblasti informačných technológií cenné informácie o jej lídroch a trendoch.

Resco je druhou spoločnosťou zo Slovenska, ktorá „má Magic Quadrant od Gartnera“
„Sme mimoriadne hrdí na to, že sme boli zaradení do prieskumného reportu Magic Quadrant. V tomto reporte sme sa tento rok ocitli v spoločnosti svetových IT gigantov. Veríme, že aj uznanie takej globálnej autority, akou je spoločnosť Gartner, odráža skutočnosť, že naša ambícia poskytovať kompletnú platformu pre mobilitu v podnikaní ide správnym smerom. Ako dodávateľ technológie s viac ako 19-ročnými skúsenosťami, sa neustále snažíme ďalej zlepšovať naše produkty a pomáhať k úspechu aj našim zákazníkom a partnerom,“ hovorí Radomír Vozár, generálny riaditeľ spoločnosti Resco.

Tohtoročný Magic Quadrant hodnotil celkovo 19 predajcov na trhu platforiem pre vývoj mobilných aplikácií. Slovenské Resco bolo zaradené do kvadrantu ako „Niche Players“.

Gartner pozitívne vyzdvihol Resco v tom, že má veľmi širokú zákaznícku základňu, ktorá zahŕňa takmer všetky priemyselné odvetvia, čo posilňuje celkovú konkurencieschopnosť spoločnosti na svetovom trhu MADP.

Platformy pre vývoj mobilných aplikácií boli prvýkrát definované spoločnosťou Gartner v roku 2012. Ich úlohou je riešiť a rozvíjať firemné aplikácie pre mobilné zariadenia, ktoré firmy využívajú vo všetkých sférach: vo vzťahu k zákazníkom, dodávateľom, partnerom i zamestnancom. V súčasnosti ale čoraz viac podporujú aj vývoj responzívnych webových aplikácií, konverzačných kanálov, miniaturizovaných elektronických zariadení, či zariadení rozširujúcich realitu. Gartner predpovedá, že do roku 2021 najmenej jedna tretina svetových spoločností bude mať nasadenú viacúrovňovú platformu, ktorou podporia svoj rozvoj v menovaných oblastiach.

O spoločnosti Resco

Slovenská spoločnosť Resco pôsobí na trhu informačných technológií 19 rokov a patrí medzi globálnych lídrov v oblasti mobilných CRM riešení pre firemný sektor. Resco produkty dnes využíva viac ako 2 000 korporácií po celom svete. V roku 2017 bolo Resco zaradené medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe v rámci rebríčka Deloitte Technology Fast 500.

Na Slovensku Resco poskytuje pre slovenské obce a mestá unikátne špecializované CRM riešenie pod názvom Lepšia obec. Slovenské samosprávy majú k dispozícii nástroj, ktorý im umožňuje komplexne, efektívne a jednoducho riešiť akúkoľvek agendu spojenú s ich službami pre verejnosť. Kľúčovými sú v tomto smere občania. Oni sami môžu zadávať svoje podnety prostredníctvom mobilnej aplikácie. Resco ponúka riešenie Lepšia obec všetkým samosprávam bez rozdielu zdarma.

Viac informácií nájdete na stránke www.resco.net, www.resco.sk

O spoločnosti Gartner

Spoločnosť Gartner, Inc. (NYSE: IT) je poprednou svetovou výskumnou a poradenskou spoločnosťou a členom S & P 500. Poskytuje biznis lídrom potrebné poznatky, poradenstvo a nástroje, ktoré sú nevyhnutné pre dosiahnutie ich cieľov. Naša 

bezkonkurenčná kombinácia profesionálneho, praktického a dátovo orientovaného výskumu smeruje  klientov k správnym rozhodnutiam o najdôležitejších otázkach. Sme dôveryhodný objektívny zdroj a kritický partner pre viac ako 15 000 organizácií vo viac ako 100 krajinách - vo všetkých hlavných funkciách, v každom priemysle, nezávisle od ich veľkosti.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.gartner.com/en

Vyhlásenie spoločnosti Gartner: Spoločnosť Gartner nepodporuje žiadneho predajcu, produkt alebo službu uvedenú vo svojich výskumných publikáciách a neinformuje používateľov technológie o výbere iba tých dodávateľov s najvyšším hodnotením alebo iným označením. Výskumné publikácie spoločnosti Gartner pozostávajú z názorov výskumnej organizácie spoločnosti Gartner a nemali by byť interpretované ako faktické vyhlásenia. Spoločnosť Gartner sa zrieka všetkých záruk, vyjadrených alebo implicitných, týkajúcich sa tohto výskumu vrátane záruk obchodovateľnosti alebo vhodnosti na konkrétny účel.

TOP videá