Opisovala, ako zabiť manžela. Teraz ju obvinili z vraždy

TA3 ČTK
13.9.2018 00:20

Nancy Cramptonová Brophyová napísala najmenej sedem kníh o zatajovaných vzťahoch medzi "drsnými mužmi a silnými ženami". Na prebaloch jej diel nezriedka bývajú muži s odhalenou hruďou a hlavní hrdinovia sa takmer bez výnimky regrutujú z radov amerického námorníctva. Čím sa zaoberá jej esej "Ako zabiť manžela", napovedá už samotný názov. Minulý týždeň bola táto 68 ročná americká spisovateľka zadržaná a obvinená z vraždy svojho muža.

Opisovala, ako zabiť manžela. Teraz ju obvinili z vraždy
SITA/AP

Zlý policajt a manžel

V knihe Zlý policajt opísala Cramptonová Brophyová ženu, ktorá "každý deň počas manželstva sníva o vražde" svojho muža. V románe The Zlý manžel zachytila ​​autorka osud ženy, ktorá sa násilníckemu manželovi pokúsi uniknúť tak, že pri stroskotaní lode predstiera svoju smrť.

V eseji Ako zabiť manžela sa Cramptonová Brophyová zaoberá tým, ako taký zločin spáchať a neskončiť potom za mrežami. Publikovala ho v novembri 2011 na svojom blogu. Rozoberá v ňom hlavné motívy, ktoré by prípadnú hrdinku jej knihy k takému činu mohli viesť - chamtivosť, nevera, alebo domáce násilie - a vražednú zbraň, po ktorej by siahla.

Použila strelnú zbraň

Autorka v eseji zavrhuje nájomného vraha, pretože ten podľa nej spravidla všetko prezradí polícii. A rovnako tak neodporúča ani zapojenie milenca, čo nepokladá za dobrý nápad. Jed sa na taký čin nehodí, pretože sa dá vystopovať, uviedla na blogu. "A kto by sa trápil s chorým manželom?" napísala spisovateľka, ktorá doteraz žila v Portlande v americkom štáte Oregon.

Nedávno bola však Cramptonová Brophyová zadržaná a obvinená z vraždy svojho 63-ročného manžela Daniela Brophyho, za ktorého bola vydatá 27 rokov. Brophy pracoval ako kuchár a 2. júna bol nájdený zastrelený v kuchyni podniku, kde pracoval. Podľa polície ho tu skoro ráno zastrelila práve jeho žena. Cramptonová Brophyová bola síce na súde obvinená z vraždy svojho muža, ale polícia aj prokurátori vo veci možného motívu mlčí.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok