Skočil do mora? Známy spevák zmizol z paluby výletnej lode

Skočil do mora? Známy spevák zmizol z paluby výletnej lode
Zdroj foto: SITA/AP
Známy nemecký spevák a niekdajšia televízna hviezda Daniel Küblböck je nezvestný. Zmizol počas plavby výletnej lode smerujúcej do Kanady, pričom je možné, že skočil cez palubu. S odvolaním sa na vyhlásenie vedenia spoločnosti, ktorá plavbu organizovala o tom informovala agentúra DPA.

Spoločnosť má obavy

Podľa spoločnosti Aida Cruises je dôvod domnievať sa, že 33-ročný Küblböck, skočil do mora. "Máme také podozrenie," povedal hovorca spoločnosti Hansjörg Kunze. Manažér Daniela Küblböcka sa k správe doposiaľ nevyjadril.

Popový spevák sa plavil spolu s ďalšími zhruba 2200 pasažiermi na výletnej lodi smerujúcej zo severonemeckého mesta Hamburg na kanadský ostrov Newfoundland. Jeho zmiznutie si všimli asi 185 kilometrov severne od mesta St. John's v kanadskej provincii Newfoundland a Labrador. Teplota vody v oceáne v tom čase dosahovala asi 10,5 stupňov Celzia.

Pátrali aj lietadlá či vrtuľníky

Speváka v oblasti hľadali s pomocou lietadiel i vrtuľníkov. Na miesto sa podľa slov Kunzeho vrátila aj samotná výletná loď, aby pomohla pri "intenzívnom pátraní".

Küblböck sa do povedomia nemeckej verejnosti zapísal ako súťažiaci v programe Nemecko hľadá superstar v roku 2003. V roku 2014 chcel reprezentovať Nemecko na súťaži Eurovízia, kam ho však nevybrali.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá