Prezident vzdal hold Srholcovi. Nadviažme na jeho odkaz, vyhlásil

Prezident vzdal hold Srholcovi. Nadviažme na jeho odkaz, vyhlásil
Zdroj foto: SITA/Viktor Zamborský
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska navštívil mesto Piešťany. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Program prezidenta odštartovala návšteva mestského úradu, kde ho privítal primátor mesta Miloš Tamajka. "V rámci výjazdov po Slovensku som nevynechal ani Piešťany. Je to mesto, ktoré je jednou z pých našej krajiny. Spravilo si meno svojou kúpeľnou históriou po celom svete a každoročne počet návštevníkov rastie. Diskutovali sme s primátorom a vedením o problémoch mesta a regiónu. Tie problémy, čo trápia aj ostatné časti Slovenska, trápia aj kúpeľné mesto. A to napriek tomu, že by sa im z dôvodu svojej unikátnosti mohlo vyhnúť. Jedným z problémov je stará nemocnica so zastaranými prístrojmi a celkovým vzhľadom, ktorý sa už nehodí do súčasnej spoločnosti. Diskutovali sme aj o problémoch s parkovaním a infraštruktúrou,“ uviedol Kiska.

Po krátkom pracovnom stretnutí sa prezident presunul k pamätníku Antona Srholca na starom cintoríne. "Vzdal som hold Srholcovi, ktorý nám všetkým chýba. Doba nie je jednoduchá, vidíme nárast extrémizmu, negatívnych nálad, a to nielen u nás, ale aj v Európe a za morom. Bolo vždy pre mňa obohatením, keď som si s pánom Srholcom mohol sadnúť a nechať si poradiť, čo by bolo potrebné v dnešnom svete robiť. Mali by sme na jeho odkaz nadviazať, aby sme zo Slovenska spravili miesto, kde ľudia budú chcieť žiť," doplnil prezident.

Ďalej prezident navštívil Gymnázium Pierra de Coubertina, kde sa stretol s predstaviteľmi gymnázia a absolvoval diskusiu so študentmi. Potom sa presunul na Námestie slobody, kde položil vence k pamätnej tabuli k 17. novembru a prihovoril sa občanom mesta. Po príhovore sa poprechádzal s obyvateľmi mesta po pešej zóne cez kúpeľný most ku kúpeľom. Popoludní navštívil obec Drahovce, kde sa stretol s občanmi, a záver návštevy absolvoval v priemyselnej pamiatke Elektráreň Piešťany, kde sa stretol s občianskymi aktivistami z Piešťan a okolia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá