Pod Tatrami vyčíňala búrka: horel dom a zaplavilo pivnice

Pod Tatrami včera v neskorých večerných hodinách vystrájalo počasie. Ľuďom komplikovala život silná búrka. V Štrbe zasiahol blesk strechu rodinného domu a spôsobil požiar. Hasiči však museli zasahovať aj na ďalších miestach.

Horela strecha a podkrovie

Hasiči v Prešovskom kraji mali v noci z pondelka na utorok niekoľko výjazdov. Zasahovali pri troch požiaroch. Informoval o tom operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

V prvom prípade išlo o požiar strechy a podkrovia rodinného domu na Štepánkovickej ulici v obci Štrba v Popradskom okrese. Predbežnú škodu vyčíslili na 30.000 eur. K požiaru rodinného domu ich privolali aj v obci Ovčie v Prešovskom okrese, kde predbežnú škodu vyčíslili na 5000 eur. V oboch prípadoch boli na mieste profesionálni i dobrovoľní hasiči.

Auto hasili záhradnou hadicou

Príslušníci HaZZ zasahovali aj pri požiari auta na Spišskej ulici v Poprade. Po príchode na miesto zistili, že vozidlo sa majiteľ so synom snažili vytiahnuť spod prístreška, priblížil dôstojník s tým, že obaja začali s hasením za pomoci záhradnej hadice. Privolaní hasiči požiar dohasili. Predbežnú škodu v tomto prípade vyčíslili na 4000 eur.

Pri požiaroch podľa dôstojníka nikto neutrpel zranenie. Všetky udalosti sú v štádiu vyšetrovania. Podľa jeho ďalších slov hasiči zasahovali v Prešovskom kraji počas noci aj pri jednom spadnutom strome v obci Štefanovce vo Vranovskom okrese a vytopenej pivnici rodinného domu v Poprade.

TOP videá

Odčerpávanie vody a strhnutá strecha

V súvislosti s búrkou, ktorá sa prehnala Košickým krajom z pondelka 3. septembra na utorok, zasahovali hasiči 16-krát. Najčastejšie odstraňovali popadané stromy na cestách. Povedal to operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

"Pre odstraňovanie prekážok mali 12 výjazdov, pre odčerpávanie vody z pivníc tri a zasahovali sme aj pri strhnutej streche na Šafárikovej ulici v Košiciach," spresnil. Ako dodal, hasiči pomáhali v meste Košice, mestskej časti Košice-Šaca, v okrese Košice-okolie v Čani a Moldave nad Bodvou, Kráľovskom Chlmci v Trebišovskom okrese a v Trebišove.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá