V Tatrách našli mŕtve telo mladého turistu, doplatil na výstroj

Aktualizované:
Počas výstupu na Dračí štít prišiel o život 19-ročný český turista. Na svojej webovej stránke o tom informuje Horská záchranná služba HZS s tým, že mladík bol nezvestný od štvrtka 30.8. V sobotu jeho telo lokalizovali záchranári z vrtuľníka Letky Ministerstva vnútra SR.

O pomoc pri hľadaní požiadal otec turistu, ktorý s ním bol v kontakte ako posledný. "Podľa zistených informácií sa muž pohyboval v horolezeckom teréne sám a bez potrebného výstroja a výzbroje. Ešte v ten deň bolo o súčinnosť pri pátraní požiadané Prezídium Policajného zboru s lokalizáciou mobilného telefónu," uvádza HZS s tým, že v piatok ráno boli do terénu na pozemné pátranie nasadení záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry a tiež bol nasadený vrtuľník Letky MV SR.

"Vzhľadom na nepriaznivé počasie v lokalite pátrania, slabú viditeľnosť, pretrvávajúci dážď a búrky, bolo pátranie zo vzduchu prerušené. Úsilie nájsť nezvestného sa v piatok skončilo bezvýsledne," informovali horskí záchranári. Podľa nich sa v sobotu pokračovalo v pátraní pozemne aj letecky.

Muža našli bez známok života 70 metrov pod vrcholom Dračieho štítu na strane Rumanovej doliny. Záchranári HZS jeho telesné pozostatky transportovali do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom PZ a obhliadajúcemu lekárovi.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá