Vysokí úradníci nitrianskej samosprávy sa ocitli v putách

Aktualizované:
Vysokí úradníci nitrianskej samosprávy sa ocitli v putách
Zdroj foto: SITA
Polícia zadržala sedem osôb podozrivých z porušenia zákona pri verejných obstarávaniach na Úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Medzi zadržanými je podpredseda NSK Vladislav Borík aj riaditeľ Úradu NSK Peter Nagy.

Informáciu priniesol ako prvý internetový portál sme.sk. Ich zadržanie potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar. „Môžem potvrdiť, že sme včera zadržali sedem osôb. Kauza súvisí s procesom verejných obstarávaní, je však predčasné hovoriť o tom, o akú trestnú činnosť ide. Tá sa špecifikuje v súčasnosti výsluchmi a ďalším dokazovaním, vyhodnotením listinných dokladov,“ uviedol Gašpar. Zároveň potvrdil, že všetkých sedem zadržaných pochádza z okruhu ľudí, ktorí sa podieľali na verejných obstarávaniach. Bližšie informácie by mala polícia zverejniť v pondelok 28. mája. 

Vedenie NSK sa odmietlo k prípadu vyjadriť s odôvodnením, že sami nemajú žiadne bližšie informácie a do priebehu policajného vyšetrovania nemôžu zasahovať. Borík aj Nagy pôsobia vo svojich funkciách na Úrade NSK od roku 2010.

Borík bol až dodnes členom Smeru – SD, Nagya ako nestraníka podporila vo funkcii riaditeľa úradu celá koalícia. Borík v minulosti pracoval aj na rôznych ministerstvách. V rokoch 1998 až 2000 bol tajomníkom negociačnej skupiny na Ministerstve pôdohospodárstva SR, v roku 2002 štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR a v rokoch 2008 až 2010 vedúcim služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Podpredseda NSK Borík už nie je členom Smeru

Podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja sa dnes na vlastnú žiadosť vzdal členstva v strane, informovala Ľubica Končalová z tlačového odboru Smeru.

"Vladislav Borík sa dnes na vlastnú žiadosť vzdal členstva v strane SMER - sociálna demokracia, aby svojimi súkromnými záležitosťami nepoškodzoval meno strany," uviedla Končalová. Súčasne sa Borík na vlastnú žiadosť vzdal aj funkcie podpredsedu NSK.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá