Útočníci si počkali na mladého migranta, v parku ho dobili reťazou

Po niekoľkodňovej vlne výtržností vo východonemeckom Chemnitzi, vyvolaných prípadom, keď 35-ročného muža dobodali na smrť pravdepodobne dvaja cudzinci, prežilo toto mesto ďalšiu pokojnú noc. Informoval o tom policajný hovorca. Z mesta Wismar však hlásia brutálny útok na mladého migranta.

Polícia v Chemnitzi podľa neho počas noci nezaznamenala žiadne trestné činy, ktoré by mali spojitosť s dianím z uplynulých dní. Po smrtiacom útoku z minulej nedele sa v Chemnitzi v spolkovej krajine Sasko aktivizovali radikáli a rozhoreli sa proticudzinecké vášne. Ako predpokladaní páchatelia boli totiž zadržaní dvaja muži blízkovýchodného pôvodu - Iračan a Sýrčan. Niektorí z prevažne pravicových demonštrantov, ktorí vyšli do ulíc, napádali iných cudzincov. Podujatia súvisiace s vraždou sa očakávajú aj vo štvrtok a v nadchádzajúcich dňoch.

Polícia v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko medzitým podľa DPA informovala o útoku na 20-ročného prisťahovalca v meste Wismar. Mladíka, ktorý sa identifikoval ako Sýrčan, v stredu neskoro večer napadla v miestom parku trojica páchateľov. Tí ho urážali xenofóbnymi výrazmi, zrazili ho na zem a jeden z nich ho zbil reťazou. Útočníci z miesta činu ušli, na čo ťažko zraneného imigranta previezli na ošetrenie do nemocnice.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá