Víťazom 4. etapy Vuelty je King, Sagan o víťazstvo nebojoval

Víťazom horskej 4. etapy 73. ročníka cyklistických pretekov Okolo Španielska sa v andalúzskom pohorí Sierra de la Alfaguara stal Američan Ben King. Jazdec tímu Dimension Data nedal v súboji dvojice na čele šancu Kazachovi Nikitovi Stalnovovi (Astana). Na treťom mieste skončil s odstupom trinástich sekúnd Francúz Pierre Rolland (EF Education First-Drapac p/b Cannondale). Červený dres si udržal Poliak Michal Kwiatkowski (Sky).

Trojnásobný slovenský majster sveta Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v utorkovej etape Vélez-Málaga – Alfacar (161,4 km) o pódiové umiestnenie nebojoval. Po desiatich kilometroch sa na rovinatom začiatku etapy dostali do úniku King, Stalnov, Rolland, domáci Luis Angel Maté (Cofidis, Solution Credits), Aritz Bagües (Euskadi Basque Country-Murias), Oscar Cabedo Carda (Burgos BH), Luxemburčan Ben Gastauer (AG2R La Mondiale), Holanďan Lars (LottoNL-Jumbo) a Belgičan Jelle Wallays (Lotto Soudal), ktorí si postupne vybudovali sedemminútový náskok.

Na prvej horskej prémii dňa približne sto kilometrov pred cieľom Alto de la Cabra Montés (1. kategória, dĺžka 15,7 km, priemerný sklon 5,9 %) bral desať bodov Maté. Pelotón, ktorý sa neponáhľal s likvidovaním úniku, kontroloval tím Sky. Náskok výborne spolupracujúcej deviatky jazdcov stále stúpal a tak sa stále reálnejšie črtal ich súboj o umiestnenie.

Na rýchlostnej prémii v Granade získal plný počet bodov King a skupina sa začala trhať. V záverečnom stúpaní Puerto de Alfacar (1. kategória, dĺžka 12,4 km, priemerný sklon 5,4%) sa dopredu predrala s vetrom za chrbtom dvojica King a Stalnov, ktorú prenasledoval s polminútovým odstupom osamotený Rolland. Francúz sa však nehodlal vzdať a vo finále etapy sa postupne snažil dotiahnuť na vedúce duo. Z jeho náskoku tiež výrazne ukrojil pelotón, čo znamenalo, že na čele priebežného poradia pokračuje Kwiatkowski. Bodkovaný dres pre lídra vrchárov úspešne ubránil Maté.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá