Kremeľ zverejnil fotografie z Putinovej dovolenky

Kremeľ zverejnil fotografie z Putinovej dovolenky
Zdroj foto: SITA/AP
Ruský prezident Vladimir Putin strávil uplynulý víkend dobrodružnou dovolenkou na Sibíri, kam si chodí oddýchnuť takmer každé leto. V pondelok to oznámil Kremeľ, ktorý pri tejto príležitosti zverejnil i niekoľko fotografií.

Putin na nich tento raz nepózuje na koni či pri love rýb bez trička, ako to robil po minulé roky. Namiesto toho chodí 65 ročný prezident v decentnom khaki oblečení a klobúku s ďalekohľadom i trekingovými palicami na túry po horách, plaví sa po rieke Jenisej a obdivuje krásy prírody Tuvianskej republiky na juhu Sibíri.

Týmto aktivitám sa oddáva v spoločnosti ruského ministra obrany Sergeja Šojgua a riaditeľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby Alexandra Bortnikova, informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.  Na jednej z fotografií sa Putin so Šojguom pozerajú na mladé ihličnany, pripravené na zasadenie. Iné snímky zachytávajú Putina na vrchole hory, pri plavbe na člne či v rozhovore s riaditeľom miestnej prírodnej rezervácie, priblížila agentúra Reuters.

Putin si víkendový oddych v horách doprial ako malú prestávku na ceste do sibírskeho mesta Kemerovo, strediska ťažby uhlia, kde sa už v pondelok stretol s miestnymi činiteľmi i zástupcami vedenia miestnych energetických spoločností.  "Prezident, na ceste do Kemerova, sa rozhodol odletieť skôr a stráviť sobotu a nedeľu v Tuviansku, na rieke Jenisej. Kráčal po horách a obdivoval nádherné výhľady," povedal Peskov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá