Gál navštívi súdy a väznice. Chce vedieť, ako fungujú

Gál navštívi súdy a väznice. Chce vedieť, ako fungujú
Zdroj foto: SITA/Diana Černáková
Minister spravodlivosti Gábor Gál chce v najbližšej dobe navštíviť súdy a väzenské zariadenia po celom Slovensku, aby sa mohol osobne rozprávať s ľudmi, ktorí v týchto inštitúciách pôsobia.

Gál to uviedol na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti Facebook s tým, že nespresnil koľko súdov či väzníc chce navštíviť. Na teraz nie je známe ani to, či z týchto návštev dodatočne vyplynie nová legislatíva. Gábor Gál prevzal rezort spravodlivosti po svojej straníckej kolegyni Lucii Žitňanskej v marci tohto roka.

"V najbližšom období som si za jednu z priorít určil časté návštevy súdov a väzníc po celom Slovensku. Chcem bližšie vedieť, ako fungujú v praxi a čo treba zlepšiť od samotných zamestnancov a pomáhať im hľadaním riešení zefektívňovať ich prácu. Teším sa na výjazdy," napísal Gál na svojom účte. Vláda SR len počas uplynulého pracovného týždňa odobrila návrh ústavného zákona o zmenách pri voľbe ústavných sudcov, čo bude zrejme jednou z najdôležitejších tém najbližších mesiacov. Okrem iného chce Gál predstaviť aj viacero noviel, napríklad o zastavení starých exekúcií či takzvaného protischránkového zákona.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá