India bojuje s mohutnými záplavami, počet obetí prudko stúpa

Počet obetí záplav na juhu Indie stúpol na vyše 320. Vyhlásila to vláda, ktorá v oblasti očakáva ďalšie prietrže mračien. Úrady a školy zostávajú zatvorené, problémy s prevádzkou majú aj miestne nemocnice.

Najhoršie záplavy za 100 rokov

Na najmenej 324 stúpol v piatok počet obetí rozsiahlych záplav, ktoré postihli zväzový štát Kérala ležiaci na juhu Indie. Bez strechy nad hlavou zostalo viac než 220.000 obyvateľov, informovala  spravodajská televízia Sky News.

Podľa miestnych úradov ide o najhoršie záplavy, aké túto časť Indie postihli za posledných 100 rokov. Pre viac ako 200.000 ľudí, ktorí boli v dôsledku povodní nútení opustiť svoje domovy, bola vláda nútená zriadiť provizórne tábory.

Zrútili sa domy i mosty

Stovky ľudí uviazli na strechách svojich príbytkov, keď sa snažili zachrániť pred povodňami. Pri evakuácii uviaznutých obyvateľov pomáhajú desiatky vojakov a záchranárov, ktorí používajú vrtuľníky a člny. Oblasť sužujú monzúnové dažde od 8. augusta. Väčšina obetí sa utopila alebo zahynula pri zosuvoch pôdy.

Dlhotrvajúci prudký dážď okrem zosuvov a povodní spôsobil aj zrútenie domov a cestných mostov. V turistami obľúbenej Kérale, ktorá je známa nádhernými plážami, ochromil leteckú i vlakovú dopravu. Monzúnové dažde v Indii každoročne pripravia o život stovky ľudí. Obdobie dažďov trvá od júna do septembra.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá