Developeri zbúrali čínsku školu obnovenú z darov po zemetrasení

TASR
24.5.2012 10:36

Developeri dali zbúrať školu v čínskej provincii S'-čchuan, ktorú po silnom zemetrasení z roku 2008 obnovili z príspevkov hongkonských darcov. Škola musela ustúpiť plánom na vybudovanie luxusných domov, oznámili dnes noviny Hong Kong Standard.

Developeri zbúrali čínsku školu obnovenú z darov po zemetrasení
SITA

Budova základnej školy pre deti národnostných menších v meste Mien-jang bola zrovnaná so zemou pri zemetrasení spred štyroch rokov, pri ktorom zahynulo 70.000 ľudí. Darcovia z Hongkongu na jej obnovu prispeli sumou zhruba pol milióna dolárov.

Nová škola pre 300 žiakov však napokon fungovala len 18 mesiacov. Na jej mieste postavia luxusné domy, ktoré budú súčasťou rozsiahleho komplexu obchodného centra. Developeri prisľúbili, že postavia novú školu.
Miestne úrady sa najskôr pokúšali tvrdiť, že školu búrajú kvôli konštrukčným chybám. Neskôr priznali, že ide o dielo developerov.

Polovicu sumy na znovuvybudovanie školy poskytla v roku 2008 hongkonská vláda, ktorá zvažuje, že požiada o vrátenie peňazí. Hongkong daroval na obnovu zemetrasením zničenej provincie S'-čchuan státisíce dolárov. Podľa kritikov však rozdeľovanie prostriedkov nie je dostatočne monitorované, čo vytvára priestor pre ich zneužívanie.

Témy: škola Hongkong
zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok