Zašli priďaleko? Plagát známej skupiny pobúril republikánov

Zašli priďaleko? Plagát známej skupiny pobúril republikánov
Zdroj foto: SITA/AP
Americká Republikánska strana sa v stredu ostro ohradila proti plagátu kapely Pearl Jam, na ktorom je vyobrazený horiaci Biely dom. Na plagáte ku koncertu, ktorý mali Pearl Jam v pondelok v meste Missoula v Montane, je okrem toho nakreslený orol sediaci na kostre, o ktorej republikáni tvrdia, že má predstavovať prezidenta Donalda Trumpa.

Proti plagátu už protestoval republikánsky kandidát do Senátu za štát Montana Matt Rosendale, ako aj Národný republikánsky senátny výbor, čo je inštitúcia, ktorá zastrešuje volebné kampane republikánskych kandidátov do Senátu amerického Kongresu.

Za hranou?

Podľa Rosendalea je kresba na plagáte rovnako za hranou, ako bolo v roku 2017 zverejnené video, v ktorom komička Kathy Griffin držala v ruke napodobeninu odrezanej hlavy Trumpa. Pearl Jam zatiaľ kauzu nekomentovali a nevyjadrili sa ani k tomu, či kostra nakreslená na plagáte má patriť Trumpovi.

Pearl Jam pôsobia na hudobnej scéne od roku 1990. Komerčne najúspešnejší je ich debut Ten (1991) so skladbami Alive, Jeremy, Porch, Even Flow či Oceans. Na konte majú aj štúdiovky Vs. (1993), Vitalogy (1994), No Code (1996), Yield (1998), Binaural (2000), Riot Act (2002), Pearl Jam (2006), Backspacer (2009) a Lightning Bolt (2013). Medzi ich hity patria aj skladby Elderly Woman Behind The Counter In A Small Town, Yellow Ledbetter, Better Man, Daughter, Last Kiss, I Am Mine, World Wide Suicide alebo The Fixer.

Skupina vznikla počas rozmachu grungeu, no v súčasnosti ju charakterizujú ako osobitú rockovú či alternatívno-rockovú kapelu. Ich pôsobenie na scéne zrekapituloval režisér Cameron Crowe v dokumente Pearl Jam Twenty (2011).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá