KDH oznámilo, ktorého kandidáta na primátora Nitry podporí

KDH oznámilo, ktorého kandidáta na primátora Nitry podporí
Zdroj foto: SITA/Milo Fabian
Predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia podpísali dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách v meste Nitra s existujúcou pravicovou koalíciou. Tú tvoria strany SaS, OĽaNO, Šanca a Sme rodina – Boris Kollár. KDH sa tiež pridalo k podpore Jána Grešša, ktorý kandiduje na primátora Nitry.

Spoločný postup

„Spoločný postup s KDH sa podaril aj vďaka zhode na programových cieľoch. Koalícia sa tak rozšírila na päť politických subjektov. Spoločne chceme ponúknuť program, vďaka ktorému môžeme z Nitry spraviť hrdé, slušné a úspešné moderné mesto,“ povedal Greššo.

Rozhodnutie pridať sa k pravicovej koalícii potvrdil Ján Vančo z KDH. „Zvážili sme všetky okolnosti a rozhodli sme sa pridať k spoločnej pravicovej koalícii. Nepostavíme tak do volieb svojho vlastného kandidáta na primátora a podporíme Jána Grešša,“ povedal Vančo.

Zatiaľ štyria kandidáti

Predstavitelia širokej pravicovej koalície zároveň opätovne vyzvali všetkých kandidátov na primátora, aby netrieštili sily a pred podaním kandidátnych listín zvážili možnosť spoločného postupu v nadchádzajúcich komunálnych voľbách.

Kandidatúru na post primátora Nitry zatiaľ oficiálne oznámili štyria kandidáti. Okrem Grešša zabojuje o primátorské kreslo aj nezávislý mestský poslanec a niekdajší nitriansky viceprimátor, 51-ročný Štefan Štefek. Kandidovať bude ako nezávislý, rovnako ako Marek Hattas a Renáta Kolenčíková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá