V Dolnej Krupej riešili petíciu proti Nočným vlkom, tanky z areálu zmizli

V Dolnej Krupej riešili petíciu proti Nočným vlkom, tanky z areálu zmizli
Zdroj foto: Lukáš Grinaj/TASR
Pôsobením motorkárskeho klubu Noční vlci v Dolnej Krupej v okrese Trnava sa v stredu zaoberalo obecné zastupiteľstvo. Poslanci si prezreli areál, v ktorom sa nedávno nachádzali historické bojové vozidlá, a zoznámili sa s výzvou skupiny obyvateľov znepokojených prítomnosťou tejto organizácie v obci.

V rozpore s územným plánom

"Majiteľ pozemku Jozef Hambálek nám povedal, že tam vznikla európska základňa Nočných vlkov, že to je v podstate kancelária, kde riešia žiadosti o prijatie do klubu," uviedol po prehliadke poslanec zastupiteľstva Stanislav Petráš.

V nedávnej minulosti bola v priestoroch objektu vojenská technika, čo potvrdila aj poslankyňa Jana Lehotová. "Pred mesiacom som tam videla vojenskú techniku, konkrétne tanky, v súčasnom období tam už nie je. Majiteľ pozemku povedal, že to boli zapožičané exponáty a po medializácii si ich zobrali majitelia naspäť," poznamenala Lehotová.

Viac ako 200 obyvateľov obce sa podpísalo pod výzvu poslancom, aby činnosť motorkárskeho klubu na území obce netolerovali. Podľa nich je ich pôsobenie v rozpore s územným plánom obce. "Problém je v tom, že v územnom pláne obce je lokalita uvedená ako poľnohospodárske družstvo a je deklarované, že tam bude nejaké múzeum, bar," informoval jeden z iniciátorov výzvy Michal Magula.

Koná stavebná inšpekcia

O porušení územného plánu hovorí aj starosta obce Teofil Mihalovič. "Poľnohospodárska výroba sa na týchto pozemkoch neprevádzkuje. Už v minulosti som niekoľkokrát prezentoval, že súčasné využitie je v rozpore s územným plánom," vysvetlil starosta.

"Aktivisti poslali na Slovenskú stavebnú inšpekciu, inšpektorát Nitra podnet na prešetrenie, pripravuje sa miestne zisťovanie z ich strany. Po jej vykonaní budeme múdrejší. Momentálne nemôžeme konať, lebo koná stavebná inšpekcia. Majiteľ pozemku pri prehliadke objektu potvrdil, že po kontrole dá pozemok do stavu, aby bol v súlade so stavebným zákonom," dodal starosta s tým, že majiteľ má možnosť podať žiadosť o zmenu územného plánu alebo o zmenu využívania stavby.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá