Slovenskí hokejisti už poznajú svojho prvého súpera na MS 2019

Slovenskí hokejisti už poznajú svojho prvého súpera na MS 2019
Zdroj foto: SITA/Diana Černáková
Slovenská hokejová reprezentácia začne domáce majstrovstvá sveta v máji 2019 duelom proti výberu USA. Súboj sa uskutoční v piatok 10. mája 2019 o 20.15 h podľa predpokladov v Košiciach.

Duel vo východoslovenskej metropole

O deň neskôr nastúpia Slováci vo večernom súboji proti Fínom, v pondelok 13. mája ich tiež večer čaká duel proti Kanaďanom. O dva dni nastúpi tím SR proti Nemecku (20.15 h), v piatok 17. mája už o 16.15 h proti Francúzom.

V sobotu večer slovenská reprezentácia absolvuje stretnutie proti nováčikovi medzi elitou výberu Veľkej Británie a účinkovanie v základnej A-skupine uzavrie zápasom proti Dánom v utorok 21. mája o 16.15 h. Informácie priniesla Medzinárodná hokejová federácia.

V Bratislave a v Košiciach

Úradujúci majstri sveta Švédi sa predstavia v základnej B-skupine v Bratislave a začnú účinkovanie na turnaji v piatok 10. mája 2019 o 20.15 h duelom proti Čechom. Repríza finále z ostatného svetového šampionátu medzi Švédsko a Švajčiarskom je naplánovaná v Bratislave v sobotu 18. mája o 20.15 h.

Košice a Bratislava budú hostiť po dva štvrťfinálové zápasy, finálový víkend sa uskutoční na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Duel o zlato je na programe v nedeľu 26. mája o 20.15 h.

Zloženie základných skupín na MS 2019 na Slovensku:

A-skupina (Košice): Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Slovensko, Dánsko, Francúzsko, Veľká Británia

B-skupina (Bratislava): Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko, Taliansko

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá