V Tatrách zahynul horský sprievodca, padal desiatky metrov

V Tatrách zahynul horský sprievodca, padal desiatky metrov
Zdroj foto: Facebook.com/HZS
Poľský sprievodca neprežil pád vo Vysokých Tatrách. Z Horskej záchrannej služby informovali, že ešte v nedeľu 5. augusta ich o pomoc požiadala manželka 39–ročného poľského tatranského sprievodcu, ktorý sa predchádzajúci deň sám vydal na túru do oblasti Kolového štítu.

"Krátko po 9. hodine jej poslal SMS správu z Malej Kolovej veže s tým, že bude pokračovať na Kolový štít. Odvtedy sa s ňou už neskontaktoval a ani nebolo možné sa mu dovolať. Lokalizácia jeho mobilného telefónu bola neúspešná a auto mal stále zaparkované v Tatranskej Javorine," uviedla HZS na svojej internetovej stránke.

Do oblasti Kolovej doliny odišli pozemne pátrať záchranári oblastného strediska HZS z Vysokých Tatier a zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra. Nasadenie leteckej techniky však nebolo pre nepriaznivé poveternostné podmienky v ten deň možné.

V pondelok sa v pátraní pokračovalo už pomocou vrtuľníka MV SR. Nezvestného sa v dopoludňajších hodinách podarilo zo vzduchu lokalizovať pod Veľkou Kolovou vežou. Po približne 100-metrovom páde v exponovanom teréne muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. "Telo nebohého bolo následne pomocou vrtuľníka evakuované z terénu ku Kolibe pod Muráňom a odtiaľ terénnym automobilom HZS transportované do Ždiaru, kde si ho prevzali príslušníci Policajného zboru SR," dodáva HZS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá