Pre kauzu uneseného Vietnamca sa stretáva vedenie krajiny

Aktualizované:
Tento týždeň budú mimoriadne zasadať dva parlamentné výbory, ktoré sa budú zaoberať kauzou údajného únosu Vietnamského expolitika a podnikateľa. Okrem toho si generálny prokurátor Jaromír Čižnár pozval k tejto téme prezidenta, predsedu parlamentu a premiéra.

Avizované stretnutie prezidenta Andreja Kisku, predsedu Národnej rady Andreja Danka a predsedu vlády Petra Pellegriniho sa uskutoční o 15.00 h. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár, informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

Čižnár požiadal pre prípad uneseného vietnamského podnikateľa o stretnutie s troma najvyššími ústavnými činiteľmi v piatok. Stretnutím chce Čižnár zamedziť politizácii prípadu a zabezpečiť nezávislosť a zákonnosť objasnenia veci.


Opis únosu vietnamského podnikateľa z Bratislavy za pomoci slovenskej polície a s použitím vládneho špeciálu vo štvrtok zverejnil Denník N. Rezort vnútra ho označil za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi jeho autora. Už predtým nemecké médiá priniesli informáciu, že tamojší vyšetrovatelia nepochybujú o tom, že pri únose bol použitý slovenský vládny špeciál.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá