Po výbuchu na vojenskej prehliadke takmer 100 obetí

SITA
22.5.2012 08:46

Útočník vo vojenskej uniforme sa odpálil pri nácviku vojenskej prehliadky pri príležitosti utorňajšieho 22. výročia zjednotenia severu a juhu Jemenu. K útoku sa prihlásila al-Kájda.

Po výbuchu na vojenskej prehliadke takmer 100 obetí
SITA

K samovražednému útoku v jemenskom hlavnom meste Saná, ktorý si v pondelok vyžiadal viac než 96 obetí a okolo 300 zranených, sa prihlásila teroristická sieť al-Kájda. Podľa jej vyhlásenia bol zameraný proti "ministrovi obrany a ďalším lídrom vojny proti našim ľuďom v Abjáne". Jemenský prezident Abd Rabbú Mansúr al-Hádí v tejto súvislosti prisľúbil zintenzívniť boj svojej vlády proti terorizmu "bez ohľadu na obete".

Útočník vo vojenskej uniforme sa odpálil pri nácviku vojenskej prehliadky pri príležitosti utorňajšieho 22. výročia zjednotenia severu a juhu Jemenu. Vojaci trénovali na námestí Sabín pred prezidentským palácom, kde sa často konajú slávnosti. Na námestí sa v tom čase nachádzali aj študenti a žiaci. Či sa prehliadka uskutoční podľa plánu, nie je jasné.

Pondelňajší útok je najvážnejším od februárového nástupu prezidenta al-Hadího k moci. Uskutočnil sa len 10 dní po armádnej ofenzíve proti teroristickej sieti v juhojemenskej provincii Abján, ktorú majú v rukách džihádisti.

Témy: obeť Saná Jemen
zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok