Slováci, ktorí poliali dieťa kyselinou, nežiadali o konzulárnu pomoc

Slovenská diplomacia o obvinených Slovákoch vo Veľkej Británii vie, tí ale nepožiadali o pomoc. Slovenské veľvyslanectvo v Londýne má informáciou od polície v britskom Worcesteri o zatknutí slovenských občanov za ťažké ublíženie na zdraví, respektíve jeho prípravu. Ako ďalej uviedol riaditeľ oddelenia úradu rezortu zahraničných vecí Igor Skoček, informácia z polície neuvádza bližšiu špecifikáciu trestného činu.

"Uvedení občania ani ich rodinní príslušníci sa na náš zastupiteľský úrad v Londýne neobrátili so žiadosťou o konzulárnu pomoc," dodal. V pätici mužov obvinených z útoku kyselinou na trojročného chlapčeka v anglickom Worcestri sú podľa informácii britských médií traja Slováci. Muži vo veku 22, 25 a 27 rokov sa v stredu postavili pred súd spolu so 41-ročným Afgancom a 39-ročným otcom napadnutého chlapca. Všetci piati čelia obvineniu zo sprisahania za účelom ťažkého ublíženia na zdraví.

Útok sa stal v sobotu popoludní v nákupnom stredisku v meste Worcester. Polícia uviedla, že chlapca poliali kyselinou úmyselne, motív však zatiaľ nie je známy. Dieťa v nedeľu prepustili z nemocnice, no zatiaľ nie je jasné, či bude mať dlhodobé následky.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá