V Bratislave došlo k explózii, výbuch poškodil aj okolité autá

Aktualizované:
Ranný incident v bratislavskej Vrakuni, kde zrejme došlo v jednej z budov k explózii, si nevyžiadal žiadnych zranených a nebola ani potrebná evakuácia obyvateľov tohto domu. Informoval o tom Michal Szeiff z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Cudzie zavinenie nepotvrdili

"Dnes v čase krátko po piatej hodine sme prijali na linke 158 oznámenie o poškodení steny jednej z budov na Bebravskej ulici v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa. Hliadky hodnovernosť tohto oznámenia na mieste preverili a potvrdili, pričom po príchode na miesto bola spozorovaná poškodená predná časť domu, ako aj poškodené viaceré motorové vozidlá, ktoré boli zaparkované v jej blízkosti," uviedol Szeiff.

Na miesto udalosti sa dostavil aj zisťovateľ príčin požiarov, ktorý cudzie zavinenie ako príčinu poškodenia budovy jednoznačne nevylúčil, ale ani nepotvrdil. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Presné príčiny, ako aj okolnosti, za akých k tejto udalosti došlo, sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Budovu čaká rekonštrukcia

V budove, kde zrejme došlo k explózii, sídli aj zdravotné stredisko. "Táto časť budovy bola dokončená pred dvoma týždňami. Vyzerá to tak, že, našťastie, nie je narušená statika. Keď dokončí polícia svoje úkony, budeme poškodenú časť nanovo rekonštruovať," uviedol starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc.

"Výbuch bol veľmi silný a zobudil nás približne o piatej. Na zaparkované autá lietali časti konštrukcie z budovy a mrežového systému," povedal jeden z obyvateľov novšej bytovky na Bebravskej ulici číslo tri.

Prišli aj pyrotechnici

Na miesto výbuchu predpoludním prišli aj pyrotechnici a policajní psovodi s minimálne štyrmi špeciálne vycvičenými psami.

V pondelok nebudú fungovať ambulancie v zdravotnom stredisku, dokiaľ polícia neurobí úkony a statik nevyhodnotí stav poškodenia budovy. Informoval o tom starosta Kuruc. V stredisku sú takmer všetky typy ambulancií od všeobecných lekárov, chirurgov, zubárov po očných a detských lekárov.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá