Premiér podľa Sulíka zavádza, v dostavbu Mochoviec neverí

Aktualizované:
Strana SaS neverí v dokončenie dostavby tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. "Bloky mali byť pôvodne hotové v roku 2012. A nie je to tak. Už dlhodobo upozorňujeme, že peniaze padajú do čiernej diery. Zámerne sa táto dostavba naťahuje. Stanovené termíny sa nedodržiavajú, rozpočet sa navyšuje,“ povedal na stredajšej tlačovej besede predseda strany SaS Richard Sulík.

Podľa predsedu liberálov nie je reálny ani aktuálny termín dostavby tretieho jadrového bloku, teda druhý kvartál budúceho roku. „Mochovce dovtedy určite dostavané nebudú. Premiér buď nevie, o čom rozpráva, alebo zámerne zavádza. Je to výrobňa peňazí (projekt dostavby Mochoviec - pozn. red.), niečo ako 'somárik otras sa'. Všetko toto zaplatia občania. Je to veľká tragédia,“ zdôraznil Sulík, ktorý je presvedčený o tunelovaní pri dostavbe jadrových blokov. "Spriaznené firmy Smeru tunelujú peniaze," dodal.

Opozičná strana SaS navrhuje doprivatizáciu Slovenských elektrární. "Je však otázne, kto by mal o takúto spoločnosť záujem, a za akú sumu,“ podotkol poslanec za stranu SaS a tímlider strany pre energetiku Karol Galek. SaS taktiež vyzýva vládu, aby prijala fixný a záväzný harmonogram dostavby a jej rozpočtu súčasne s pevným stanovením sankcií voči spoločnosti Enel, ktorá je za dostavbu zodpovedná. „Vláda by mala pravidelne informovať hospodársky parlamentný výbor o aktuálnom stave dostavby Mochoviec. Chceme vytvoriť verejný tlak,“uzavrel Galek.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá