Policajti z NAKA zadržali 20 osôb v prípade športovej korupcie

Aktualizované:
Národná kriminálna agentúra po sobotňajšom zásahu v Banskej Bystrici zadržala 20 osôb. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky obvinil celkom 21 osôb zo športovej korupcie.

Pri akcii poskytol súčinnosť aj Slovenský futbalový zväz. Podľa informácií portálu ide o podozrenia z prijímania úplatkov v súťažiach riadených Stredoslovenským futbalovým zväzom. "Celkovo je 21 obvinených a jeden podozrivý. Medzi zadržanými figurujú hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti zápasov, ako aj funkcionári klubov. Rozhodcovia a delegáti údajne brali úplatky od predstaviteľov klubov v rozpätí apríla a júna tohto roka za to, aby svojím konaním ovplyvnili výsledok futbalových zápasov a aby bola zabezpečená výhra vybranému futbalovému klubu," napísali tvnoviny.sk.

"Slovenský futbalový zväz vyvíja v uplynulých rokoch maximálne úsilie v boji proti manipulácii priebehu a výsledkov futbalových stretnutí na Slovensku, a to či už prostredníctvom aktivít zameraných na osvetu a vzdelávanie v tejto oblasti, ako aj v prípadoch vyšetrovania manipulácie priebehu a výsledkov futbalových stretnutí u nás. Ako sme už viackrát deklarovali, naším prvoradým záujmom je, aby bol akýkoľvek relevantný podnet na manipuláciu futbalových stretnutí dôkladne vyšetrený, a aby zo záverov vyšetrovania boli vyvodené primerané dôsledky, či už v rovine civilnej, alebo športovej. V rámci našej dlhodobej spolupráce sa podarilo Národnej protikorupčnej jednotke - expozitúra Bratislava odhaliť prípad manipulácie futbalových stretnutí stredoslovenských regionálnych súťaží. SFZ poskytol pri vyšetrovaní prípadu orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť. Podrobnejšie sa SFZ k aktuálnej kauze vyjadrí po prijatí oficiálnej správy od NAKA prostredníctvom svojej oficiálnej stránky www.futbalsfz.sk. Dovtedy sa k tomuto prípadu nebudeme vyjadrovať," znelo stanovisko zväzu na oficiálnej stránke.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá