NBA: Parker opustí San Antonio, Nurkič zrejme ostáva v Portlande

NBA: Parker opustí San Antonio, Nurkič zrejme ostáva v Portlande
Zdroj foto: SITA/AP
V zámorskej basketbalovej NBA sa už tesne pred otvorením trhu s voľnými hráčmi naplno rozbehol kolotoč s dohodami o nových kontraktoch.

Výmena po 17 rokoch

Francúzsky basketbalista Tony Parker sa v zámorskej NBA dočkal po 17 rokoch prvej výmeny. Už bývalý hráč San Antonia, s ktorým získal štyri tituly šampióna profiligy bude v nasledujúcej sezóne obliekať dres Charlotte.

Podľa informácií zámorských médií sa najužitočnejší hráč finálovej série v roku 2007 dohodol na dvojročnej zmluve za 10 miliónov USD. Tridsaťšesťročný majster Európy z roku 2013 sa v uplynulej sezóne vrátil po vážnom zranení, odohral len 55 zápasov s priemerom 7,7 bodu a 3,5 asistencie na zápas.

Portland Trail Blazers sa dohodol na novej 4-ročnej zmluve s pivotom Jusufom Nurkičom z Bosny a Hercegoviny vo výške 48 miliónov USD. Ako informovala agentúra AP, túto informácie ešte klub oficiálne nepotvrdil. Predĺženie zmluvy s Nurkičom bola pre Portland priorita, keďže sa v ňom stal jedným z lídrov mužstva.

Anderson do Memphisu?

Krídelník Kyle Anderson zo San Antonia prijal ponuku od Memphisu Grizzlies na štyri roky vo výške 37 miliónov USD. Spurs teraz majú 48 hodín na to, aby sa rozhodli či ju vyrovnajú. V podobnej situácii je aj Zach LaVine z Chicaga Bulls, ktorý sa dohodol na 4-ročnej zmluve za 80 miliónov so Sacramentom Kings.

Zostať vo svojom klube sa rozhodol aj DeAndre Jordan, ktorý o rok predĺži kontrakt s Dallasom Mavericks. Dwight Howard bol v piatok ešte hráčom Charlotte Hornets, po následnom podpise ročnej zmluvy s Brooklynom sa hneď s Nets dohodol na uplatnení výkupnej klauzuly a o chvíľu má podpísať ročnú zmluvu vo výške 5,3 milióna USD s Washingtonom Wizards.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá