Šatan: V Česku nám všetci fandili, ale nikto nám neveril

SITA
18.5.2012 23:58

Už veľa duelov proti Česku odohral v drese slovenskej hokejovej reprezentácie jeden z najskúsenejších hráčov národného tímu SR Miroslav Šatan. V sobotu od 17.30 h SELČ na skúseného 37-ročného útočníka čaká ďalší, v semifinále 76. MS to bude jeden z najdôležitejších.

Šatan: V Česku nám všetci fandili, ale nikto nám neveril
SITA

"Proti Česku som odohral už niekoľko zápasov. Myslím si, že pre divákov a fanúšikov hokeja v Čechách aj na Slovensku je to zaujímavé semifinále. Bude oveľa viac sledované v oboch krajinách," myslí si asistent kapitána Miroslav Šatan a pokračuje: "Najviac si pamätám vzájomný duel z Helsínk spred deviatich rokov, vtedy sme získali bronz."

Slováci si po postupe do semifinále MS museli na meno svojho súpera počkať, nešpekulovali však nad tým, proti komu by si zahrali radšej. "Nepovedal by som, že som si po našom postupe duel proti Česku prial. Nám to bolo jedno, nechali sme to na osud, koho nám vyberie. Vybral nám Čechov," doplnil v sezóne 2011/2012 kapitán HC Slovan Bratislava.

Pred sobotňajším semifinálovým stretnutím Šatan zachováva pokoj. "Nie vždy sa podarí hrať takéto veľké zápasy. Slovenský tím ich však na tomto turnaji absolvoval niekoľko. Verím, že naše výkony z nich budú pokračovať aj v semifinále," poznamenal ďalej charizmatický útočník, ktorého sa českí novinári pýtali, či počul o fanúšikovskej podpore pre slovenský tím z Česka vo štvrťfinále proti Kanade. "Počuli sme, že nám v Česku všetci fandili, ale nikto nám neveril," znela Šatanova odpoveď.

Novým komponentom vo vzájomných dueloch Slovenska a Česka je skutočnosť, že vôbec prvýkrát stojí na striedačke rodák z krajiny súpera. Je ním kouč Vladimír Vůjtek. "Teraz máme českého trénera, to nám môže pomôcť. Myslím si, že je to naša výhoda," dodal útočník slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok